Zapiski z Królestwa:

50 niesamowitych opowieści o angielskim futbolu

Autor:
Przemysław Rudzki
Wyd. w latach:
2019 - 2019
Wydane w seriach:
Biblioteka Przegląd Sportowy
ISBN:
978-83-8091-817-7, 978-83-8091-818-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
Więcej informacji...
5.0

„Zapiski z Królestwa” to piękny hołd złożony angielskiej piłce i próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: dlaczego tamtejszy futbol jest taki magiczny? Zapomniani bohaterowie i niesamowite mecze. 50 historii o marzeniach, rekordach, coraz większych pieniądzach, triumfach i porażkach, ale też pouczająca podróż w czasie. Dzięki niej dowiesz się, w jaki sposób powstawało brytyjskie imperium piłkarskie, które znamy dziś. Odwiedzisz nie tylko wielkie areny, ale i małe stadiony z niższych lig. Narodziny zawodowej piłki, transfery, wojenny wstrząs czy pies, który pogryzł piłkarza – za każdym rogiem czeka historia godna przedstawienia. „Zapiski” to nie tylko zwykła książka o „kick and run”, ale też opowieść o zmieniającej się przez dekady Anglii.

Autor: Przemysław Rudzki

urodzony w 1977 roku w Czeladzi. Od ponad 15 lat jest dziennikarzem sportowym, specjalizuje się w angielskim futbolu. Trzynaście lat temu rozpoczął pracę w Canal+, gdzie do dziś komentuje co weekend mecze Premier League. W „Przeglądzie Sportowym” był stażystą, reporterem, a następnie redaktorem naczelnym tego dziennika. Relacjonował najważniejsze wydarzenia sportowe – finały wielkich turniejów czy Ligi Mistrzów. Przez kilka w „PS” ukazywała się jego autorska kolumna „English Breakfast”, w której w każdy poniedziałek pisał o angielskiej piłce. Prowadzi kanał Kick Off na YouTube poświęcony futbolowi z Wysp Brytyjskich.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jest ona kolejną przeczytaną przeze mnie historią o tematyce piłkarskiej. Zaciekawiła mnie ze względu na ciekawą okładkę, a także chwytliwy tytuł. • Jej autorem jest Przemysław Rudzki, urodzony w 1977 roku dziennikarz sportowy specjalizujący się w angielskim futbolu. Pracuje w CANAL +, gdzie komentuje mecze Premier League. Relacjonował najważniejsze wydarzenia sportowe - finały wielkich turniejów w tym Ligi Mistrzów. Przez kilka lat w Przeglądzie Sportowym ukazywała się jego autorska kolumna "English Breakfast", w której w każdy poniedziałek pisał o angielskiej piłce. Jest również autorem kilku innych książek, m.in.: "Futbol i cała reszta" oraz "Gracz". • Książka przedstawia 50 niesamowitych opowieści o angielskim futbolu. Przedstawiają one zarówno wydarzenia boiskowe, jak i realia życia codziennego sportowców na Wyspach Brytyjskich. Dowiecie się w niej, np. kto wymyślił robinsonadę, poznacie dziewczynę, która grała lepiej od chłopców, a także historię syna Chińskiego żeglarza, który podbił Anglię. Wydarzenia obejmują czasy rodzenia się futbolu na Wyspach, jak i niedawne lata. • Książka mocno wciąga i ciężko się od niej oderwać. Historie opisywane są w bardzo ciekawy sposób, z dużą dokładnością co pozwala wyobrazić sobie przebieg tych zdarzeń. Opowieść wzbogacają obrazki, a także doskonale dobrany styl i język autora. • Gorąco polecam lekturę wszystkim fanom angielskiej piłki nożnej. Myślę, że o większości z tych rzeczy mogliście nie wiedzieć, więc to świetna okazja do nadrobienia tego i powiększenia wiedzy o brytyjskim futbolu. • ~J.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Pięćdziesiąt niesamowitych opowieści o angielskim futbolu
Autor:Przemysław Rudzki
Wydawcy:Ringier Axel Springer Polska (2019) NASBI (2019) IBUK Libra (2019) Legimi (2019) ebookpoint BIBLIO (2019)
Serie wydawnicze:Biblioteka Przegląd Sportowy
ISBN:978-83-8091-817-7 978-83-8091-818-4
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki elementy biograficzne książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura stosowana sprawozdania zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo