Providence

Tytuł oryginalny:
Providence
Inne tytuły:
Providence T. 2
Autor:
Alan Moore
Ilustracje:
Jacen Burrows
Jacek Żuławnik
Juanmar
Juan Rodrigues
Tłumacz:
Jacek Żuławnik
oraz:
Juanmar
Wydawca:
Wydawnictwo Egmont Polska (2019)
Wydane w seriach:
Klub Świata Komiksu
ISBN:
978-83-281-3586-4
Autotagi:
beletrystyka
druk
ikonografia
komiksy
komiksy i książki obrazkowe
książki
Więcej informacji...
5.0

Ameryka, lata dwudzieste XX wieku. Robert Black kontynuuje swoje śledztwo, a zarazem pisanie powieści. Młody racjonalny dziennikarz wkracza w pogmatwany, przerażający świat, gdzie nic nie jest takie, jak się pozornie wydaje. Na swojej drodze spotyka coraz dziwniejsze postaci, z którymi odbywa coraz bardziej niepokojące rozmowy. Czyżby tajemnicza księga, wywołująca szaleństwo u każdego, kto ją przeczytał, wpływała już także na niego? Alan Moore, genialny twórca Strażników i V jak Vendetta, sięga do uniwersum autora Zewu Cthulhu. Tę mroczną, niepokojącą historię zilustrował Jacen Burrows. Polskie wydanie zostało wzbogacone o leksykon nawiązań do twórczości H.P. Lovecrafta autorstwa Mateusza Kopacza.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kolejna część serii świetnie wplata kolejne opowiadania, postacie i potwory do okultystyczno-apokaliptyczno-metatekstowej sagi Moore'a. Ciągłe napięcie i poczucie nadciągającego nieuchronnego sprawia, że bardzo łatwo dać się wciągnąć w świat przedstawiony. Tym bardziej, że Burrows cudownie oddaje wszystkie elementy tego świata, od makabry po fantazję, od mrocznej strony ludzkości po nieziemskie stworzenia. Na szczególną artystyczną uwagę zasługuje jeden niesamowicie zrobiony panel łączący fotografię z komiksem. • Uwaga: komiks jest zdecydowanie 18+ i zawiera przemoc i nagość, w tym jedną drastyczną scenę gwałtu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Providence T. 2 Providence Vol. 2
Autor:Alan Moore
Ilustracje:Jacen Burrows Jacek Żuławnik Juanmar Juan Rodrigues
Tłumacz:Jacek Żuławnik
oraz:Juanmar
Wydawca:Wydawnictwo Egmont Polska (2019)
Serie wydawnicze:Klub Świata Komiksu
ISBN:978-83-281-3586-4
Autotagi:beletrystyka druk ikonografia komiksy komiksy i książki obrazkowe książki literatura literatura piękna
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 3 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo