Pokój motyli

Tytuł oryginalny:
Butterfly room
Autor:
Lucinda Riley (1965-2021)
Tłumacz:
Anna Esden-Tempska
Lektor:
Katarzyna Puchalska
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2019-2023)
Legimi (2019-2023)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX (2007-2020)
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (22 głosy)

Piękna i nostalgiczna saga rodzinna autorki cyklu Siedem Sióstr, pełna dramatycznych sekretów z przeszłości.

Jej akcja rozgrywa się w malowniczym nadmorskim miasteczku Southwold.

Posy Montague wkrótce skończy siedemdziesiąt lat. Wciąż mieszka w rodzinnym domu w malowniczym Suffolk, gdzie spędziła idylliczne dzieciństwo, łapiąc motyle z ukochanym ojcem, i gdzie wychowała własne dzieci. Choć z posiadłością wiążą ją cenne wspomnienia, choć ogród, który sama założyła i o który dbała przez ćwierć wieku, rozkwita jak nigdy dotąd, Posy wie, że będzie musiała podjąć trudną decyzję i sprzedać podupadające domostwo.

Freddie, jej pierwsza miłość, człowiek, który pięćdziesiąt lat temu złamał jej serce i porzucił, wyłania się z przeszłości niczym duch. Posy nie jest na to gotowa – zmaga się z finansowymi kłopotami swojego starszego syna, Sama, i z nieoczekiwanym powrotem młodszego syna, Nicka. Nie może zaufać dawnemu ukochanemu. Wkrótce okaże się, że Freddie i jej rodzinny dom skrywają mroczną tajemnicę…

PORUSZAJĄCA HISTORIA O MIŁOŚCI, STRACIE I SZANSIE NA NOWY POCZĄTEK AUTORSTWA LUCINDY RILEY, KTÓREJ CYKL POWIEŚCIOWY SIEDEM SIÓSTR, POKOCHAŁY CZYTELNICZKI NA CAŁYM ŚWIECIE.

Czarująca! Przygotujcie się na emocjonalną huśtawkę – ta książka was zadziwi, doprowadzi do łez, a potem rozbawi.

„Lancashire Evening Post”

Lucinda Riley jest królową historycznej sagi rodzinnej. W „Pokoju motyli” jak zwykle po mistrzowsku splata tajemnice z przeszłości, wojenne wspomnienia, rozpacz utraty i żar uczuć…

Mrs B’s Book Reviews

Porywająca i pełna niespodzianek epicka powieść o miłości, stracie i szansie na nowy początek.

Bookliterati, UK

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Powieść obyczajowa ma to do siebie, że wciąga w wir czyjegoś życia, w historie które się komplikują po to, by w finale znaleźć satysfakcjonujące czytelnika rozwiązanie. Taka właśnie jest powieść ,,Pokój motyli" - historia życia Posy Montague, której losy związane zostały z rodową posiadłością w Suffolk na południu Anglii. Dom z ogrodem zwany Domem Admirała skrywa swoje mroczne tajemnice z czasów II wojny światowej, które rzucają mimowolnie cień na całe życie Posy. • Mamy więc pewną tajemnicę, choć bardziej jest to skrywane przed dzieckiem niedopowiedzenie, przemilczana tragedia rodzinna. Tych osobistych tajemnic jest więcej i każdy z członków rodziny Montague, którą poznajemy już w czasach współczesnych, coś tam przed światem i bliskimi ukrywa. Wielowątkowość powieści sprzyja fabule i sprawia, że czytelnik się nie nudzi ani na chwilę. Wciągają wątki osobiste zarówno Nicka, jak i Amy, ich życiowe rozterki i małe szczęścia. Trochę przesłodzone jest zakończenie, gdzie w końcu mamy całą ,,happy familly", ale przy odrobienie wina, tak obficie serwowanego przez całą powieść, da się to wszystko przyjemnie strawić.
  • ładna książka :) • wartościowa • poruszająca różne sprawy, problemy (relacje dorosłych dzieci z rodzicami, alkohol, tajemnice rodzinne...) • wielopokoleniowa (główna bohaterka jest kobietą dojrzałą, to się dość rzadko zdarza; a dzięki temu jest opowiedziany taki "dojrzały" punkt widzenia na sprawy) • warto :)
  • Świetna saga szczególnie jako,, przerywnik,, bo ambitnej lekturze:)
  • I tym razem Pani Lucinda nie zawiodła. Książkę czyta się z zapartym tchem. Jak zwykle bardzo dobrze przetłumaczona. Autorka wyraźnie poruszyła problem przemocy domowej. Polecam, książka bardzo na czasie. Szczególnie kobiety powinny ją przeczytać. W Polsce i nie tylko, problem przemocy domowej zamiatany jest pod dywan. W wielu domach rozgrywa się dramat. Kobiety najczęściej z żadnej strony nie mają wsparcia, pomocy. Jedna z bohaterek tej książki miała szczęście żyć w pobliżu mądrych ludzi.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Lucinda Riley (1965-2021)
Tłumacz:Anna Esden-Tempska
Lektor:Katarzyna Puchalska
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2019-2023) Legimi (2019-2023) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX (2007-2020)
Serie wydawnicze:Czytak Larix
ISBN:978-83-6775-715-7 978-83-6775-844-4 978-83-6775-910-6 978-83-8125-617-9 978-83-8125-817-3 978-83-8215-305-7 978-83-8125-305-7 978-83-8125-7-617-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 35 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo