Pralinka nie owija w bawełnę

Tytuł oryginalny:
Cucu la praline gagne le gros lot
Autor:
Fanny Joly ...
Ilustracje:
Ronan Ilustracje Badel
Tłumacz:
Magdalena Tłumaczenie Talar
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2022)
Znak Emotikon (2017-2022)
Znak Emotikon - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2019)
Legimi (2019)
ISBN:
978-83-240-4612-6, 978-83-240-5136-6
978-83-240-7739-7
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
Więcej informacji...
5.0 (2 głosy)

Byłabym najszczęśliwszą dziewczynką na świecie, gdyby nie moi złośliwi starsi bracia, którzy wymyślają same wstrętne wstrętności! Przezywają mnie WAZELINKĄ, wszędzie zostawiają śmierdzące skarpetki są największymi ŻARŁODZIEJAMI moich cukierków, a kiedy proszę ich o spokój, to rozpętują PIEKŁO. A ja mam tyle rzeczy do zrobienia! Wybieram się do Paryża z moim ukochanym Krzysiem Truflą i planuję zostać sławną akrobatką. A, i mam jeszcze w planach wygrać maszynę, dzięki której zrobię najokropniejsze swetry świata. Domyślacie się, kto dostanie je w prezencie?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • najlepsza seria książek dla dzieci w wieku 6-12, rodzice też dobrze bawią się czytając historie tej szalonej dziewczynki. Cała nasza rodzina 2+2 uwielbia.
  • Opowieść o Alince, uparcie nazywanej przez braci Pralinką to niewątpliwie zabawna i wciągająca lektura dla młodych uczennic. Ten żeński odpowiednik Mikołajka rozbawi, pouczy i pokaże, że problemy z rodzeństwem to normalka 🤪 • 🧳 • Alina Mętlik to rezolutna ośmiolatka, szczerze nie znosząca swoich dwóch starszych braci. Chociaż z drugiej strony, to nic dziwnego ponieważ zarówno Wiktor jak i Jan- Maksencjusz nie pozostają jej dłużni i prześcigają się nawzajem w pomysłach uprzykrzających życie siostrze. • 🧳 • Rodzeństwo posiada również nieco zwariowaną babunię - pasjonatkę dziewiarstwa oraz najczęściej zapracowanych rodziców - właścicieli kwiaciarni 💐 • 🧳 • W książce poznamy też innych bohaterów, w tym obiekt westchnień Alinki 💞- Krzysia Truflę - nad wyraz dystyngowanego i poważnego młodzieńca, którego dotyka bardzo konkurs na przezwiska organizowany w szkole, w której w tym roku obrodziło w chłopców imieniem Krzyś. • 🧳 • Książka przedstawia też inne przygody nie tylko głównej bohaterki, ale całej trójki rodzeństwa. W tym zorganizowany przez babcię festiwal dziewiarstwa, podczas którego Alina wygrywa główną nagrodę - automatyczną dziewiarkę, dzięki której na podobieństwo babci będzie mogła tworzyć najbrzydsze swetry świata. • Z inicjatywy rodziców, podczas ferii, wraz z rodzeństwem udaje się na obóz cyrkowy, gdzie będzie ćwiczyć sztukę cyrkową wraz z nowopoznaną przyjaciółką Lili. Pod koniec pobytu weźmie również udział (nie do końca dobrowolnie) w występie cyrkowym, który opracuje wraz z braćmi i który okaże się niespodziewanie sporym sukcesem. • Poznamy też jej przygody podczas wyjazdu do Paryża wraz z ukochanym Krzysiem...ale o tym już doczytajcie sami. • 🧳 • Książka napisana jest prostym, zrozumiałym językiem z dużą dawką humoru i "szkolnego" słownictwa. Alinka wcale nie jest taka grzeczna i ułożona jak na pierwszy rzut oka się wydaje, przez co trafia do serc młodszych czytelników - moja pierwszoklasistka zaśmiewała się co wieczór podczas lektury.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Cucu la praline à Paris Cucu la praline au sommet
Autorzy:Fanny Joly Ronan Ilustracje Badel Magdalena Tłumaczenie Talar
Ilustracje:Ronan Ilustracje Badel
Tłumacz:Magdalena Tłumaczenie Talar
Wydawcy:Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2022) Znak Emotikon (2017-2022) Znak Emotikon - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2019) Legimi (2019)
ISBN:978-83-240-4612-6 978-83-240-5136-6 978-83-240-7739-7
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza rodzina zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo