Tylko raz w roku

Autor:
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wyd. w latach:
2019 - 2022
ISBN:
978-83-8053-655-5, 978-83-8053-670-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (14 głosów)

Jest prawdziwą świąteczną czarodziejką. Agnieszka Lingas-Łoniewska zabiera swoich czytelników w magiczną, pełną miłości podróż, która rozgrzeje serca!

Po tym, jak jej rodzice postanowili się rozstać przy wigilijnym stole, myślała, że znienawidzi święta na zawsze.

On nigdy ich nie lubił: sztywna, smutna matka, wykrochmalony, ręcznie tkany obrus i rodowe srebra – elegancko i… mroźniej niż na zewnątrz.

Ale tego roku los przygotował im prawdziwy gwiazdkowy cud. Przypadkowe spotkanie stało się początkiem uczucia, które na zawsze zmieniło ich życie.

Ela musi się mierzyć z problemami rodzinnymi: rozstaniem rodziców, chorobą mamy, a Kamil – stawić czoła zaborczej matce, która wie jedno: ukochany syn zasługuje na kogoś lepszego. Zwłaszcza gdy otwierają się przed nim drzwi do międzynarodowej kariery, a piękna i dobrze sytuowana córka przyjaciół robi do niego słodkie oczy.

Co roku, w Wigilię, Ela i Kamil wracają jednak – przynajmniej myślą – do miejsca, w którym spotkali się po raz pierwszy.

Choć oboje nigdy wcześniej nikogo tak nie kochali, ich uczucie może się okazać nie dość silne w starciu z prozą życia i uprzedzeniami.

Chyba że zdarzy się kolejny cud. W końcu kiedy, jeśli nie w Gwiazdkę?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Tylko raz w roku" to cudowna, piękna, wzruszająca, emocjonująca i życiowa powieść. Ukazuje prawdziwe życie. Życie wypełnione dramatami, problemami, chwilami przepełnionymi smutkiem, nostalgią i bólem, ale także szczęściem, miłością i nadzieją. To powieść o miłości od pierwszego wejrzenia, o przewrotności ludzkiego losu, o tęsknocie, próbie nadrobienia straconego czasu, walce o uczucia i o tym, że czasami musimy przeżyć wiele sztormów i burz, by nasze życie wskoczyło na właściwe i szczęśliwe tory. W tle pojawia się świąteczna magia i świąteczny klimat. Oczywiście nieraz zakręciła mi się łezka w oku. Polecam z całego serca.💖
  • przypomina nam, ze warto rozmawiać.. nie kierować się własnymi uprzedzeniami czy "życzliwością" innych
  • Piękna opowieść o miłości. Wciąga i szybko się czyta. Polecam.
  • Świat Eli legły w gruzach podczas wigilijnej kolacji • Świat Kamila zawsze był chłodny pusty i sztywny jak świątecznym obrus jego wyniosłej matki. • Gdy przypadkiem wpadli na siebie w ten wyjątkowy wigilijny wieczór, oboje wierzyli że wydarzył się cud jak z bożonarodzeniowego filmu. • Ich miłość była prawdziwa, niestety w złym czasie. • Ela musi mierzyć się z problemami rodzinnymi, a Kamil stawić czoło zaborczej matce, która wie jedno, jej ukochany syn zasługuje na kogoś lepszego. Co roku w wigilię wracają do miejsca w którym sie poznali, przynajmniej myślami. • "Jest taki dzień, raz w roku, magiczny i cudowny, taki wieczór jeden jedyny, gdy dzieje się magia i zdarzają się cuda. " • Każdy rozdział książki to kolejne Boże Narodzenie, dzięki temu cała akcja książki trwała 6 lat. • Świetna powieść jednej z moich ulubionych autorów, przeczytałam w jeden dzień bardzo mocno polecam.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawcy:Legimi (2019-2022) Wydawnictwo Słowne (2019-2022) Wydawnictwo Burda Media Polska (2019) Wydawnictwo Kobiece (2019) Burda Książki (2019) Książki Burda - Burda Media Polska (2019)
ISBN:978-83-8053-655-5 978-83-8053-670-8
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo