Dzień, w którym Cię poznałam

Autor:
Magdalena Majcher
Wydawcy:
Wydawnictwo Pascal (2019)
Legimi (2019)
ISBN:
978-83-8103-529-3, 978-83-8103-613-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.4 (7 głosów)

Maja ma pracę, za którą nie przepada, i męża, którego nawet nie lubi. Ma też marzenia i za mało odwagi, aby je spełniać. Kiedy jednak wygrywa w konkursie na najciekawszy pomysł na reportaż, a wydawnictwo wiąże duże nadzieje z jej książką, łapie wiatr w żagle i zaczyna wierzyć w to, że chcieć to móc. Wyjeżdża na kilka tygodni do Gdańska, gdzie zbiera materiały do książki, nie spodziewając się, że ten wyjazd odmieni całe jej życie.

Czy powinniśmy rezygnować z miłości, która się przytrafia, bo czas, miejsce i okoliczności są nieodpowiednie? Czy musimy dotrzymywać obietnic, które składaliśmy jako inni ludzie?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka, która jest miłym zaskoczeniem. Książka jest bardzo pouczająca, ponieważ czasami składając obietnice możemy popełnić błąd, który ciągnie się za nami przez długie lata. Nie patrząc na miłość, a z przyzwyczajenia możemy zrobić największą głupotę i skrzywdzić drugą osobę nie będąc tego świadomym aż do pewnego czasu kiedy coś się zmieni.
  • Mam nieco mieszane uczucia po tej historii.Do połowy książki było nudno , później coś zaczęło się dziać. Niby łapie poważne tematy takie jak nieposiadanie dzieci i tego powody, życie w związku, który po latach okazał się błędem czego efektem jest zdrada, śmiertelna choroba i emocje jakie przeżywają najbliżsi podczas całego procesu... Ale... • Jakoś to było takie niepełne. Niedokończone, albo niezłapane odpowiednio. Bohaterowie książki albo płascy, albo niespójni, nie polubiłam ich. Czytało się szybko. „Dzień, w którym cię poznałam” nie jest złą książką, jednak nie potrafię jej zaliczyć także do tych dobrych. Jest to przeciętna lektura, taka, która na chwilę pozwoli oderwać się od rzeczywistości.
  • Książkę czyta się łatwo i przyjemnie, wciąga jej wartka akcja. To pamiętam, ale jest to gatunek książki o której treści szybko się zapomina. Dobra na odstresowanie
  • Książka bardzo przyjemna i wzruszająca. Do końca jest się w niepewności i chce się czytać cały czas. Polecam !
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo