Podaruj mi szczęście

Autorzy:
Lidia Liszewska
Robert Kornacki
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2019)
Legimi (2019)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Matylda i Kosma
ISBN:
978-83-66431-49-2, 978-83-66431-50-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.0 (2 głosy)

W ten mroźny, zimny, grudniowy wieczór czyjaś dawno zgasła iskra zadrgała znów jasnym, kojącym blaskiem. Święta spędzone na Mazurach w gronie najbliższych są jak z bajki. Zimowe krajobrazy, drzewa przysypane śniegiem i długie spacery z dala od zgiełku miasta. Czy w takim miejscu każdy ból zostanie ukojony? W tym roku córki Kosmy szykują dla niego niezwykłą niespodziankę. To będzie niepowtarzalny wieczór pełen miłości, wspomnień i wzruszeń. Bo czas spędzony z ludźmi, których kochamy, to najcenniejszy prezent.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • To cz. IV cyklu : MATYLDA I KOSMA , część domykająca tę serię. • Fabuła, to przede wszystkim wspomnienia bohaterów i nie stanowi przeszkody w zrozumieniu treści, nieznajomość poprzednich części /cz. I - NAPISZ DO MNIE, cz. II - ZACZEKAJ NA MNIE, cz. III - ZOSTAŃ ZE MNĄ/. • To też pożegnanie z Mazurami i pięknem krajobrazu, pożegnanie z bliskimi Kosmy i Matyldy. • Córki Kosmy - Różanka i Halszka - wiele miesięcy wcześniej zaczęły przygotowania do niespodzianki, która ma sprawić, by dla ich ojca nadchodzące święta i wigilijny wieczór był niezapomniany. I te przygotowania trochę sprawiły, że magia świąt jest tu tylko marginesem. • POLECAM tę dobrą powieść o ogromnej rodzinie Matyldy i Kosmy, w której dominujące nie są więzy, ale przyjaźń i miłość.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo