Kirke

Tytuł oryginalny:
Circe
Autor:
Madeline Miller
Tłumaczenie:
Paweł Korombel
Paweł Jakub Korombel
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2018-2023)
Bloomsbury Publishing (2019)
Legimi (2018-2019)
Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018)
Wydane w seriach:
Seria Butikowa Albatrosa
Audiobook
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
Seria Butikowa
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.6 (23 głosy)

W domu Heliosa, boga słońca i najpotężniejszego z tytanów, rodzi się córka. Kirke jest dziwnym dzieckiem – nie tak potężnym jak ojciec ani tak bezwzględnym jak matka... Dziewczyna próbuje odnaleźć się w świecie śmiertelników, lecz odkrywa w sobie czarnoksięską moc, dzięki której może zagrozić samym bogom… Z tego powodu zostaje wygnana. Nie zamierza jednak przestać kształcić się w czarach. Jej ścieżki skrzyżują się z Minotaurem, Dedalem, jego synem Ikarem, morderczą Medeą i, oczywiście, z przebiegłym Odyseuszem.
Samotna kobieta zawsze narażona jest na niebezpieczeństwo, a Kirke nieświadomie budzi gniew zarówno w ludziach, jak i w mieszkańcach Olimpu. Aby ochronić to, co kocha, będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować, czy należy do bogów, z których się urodziła, czy do śmiertelników, których pokochała.
TRIUMF KOBIECOŚCI W BEZWZGLĘDNYM ŚWIECIE MĘŻCZYZN.
KIRKE ZNALAZŁA SIĘ NA LISTACH KSIĄŻEK, KTÓRE KONIECZNIE TRZEBA PRZECZYTAĆ W 2018 ROKU OPUBLIKOWANYCH NA ŁAMACH DZIENNIKÓW „GUARDIAN”, „INDEPENDENT”, „MAIL ON SUNDAY”, „SUNDAY EXPRESS” ORAZ MAGAZYNU „STYLIST”
Jedna z najbardziej godnych zwyciężczyń Nagrody Orange: oryginalna, inspirująca, pełna pasji i świeżych pomysłów!
Joanna Trollope
Tylko najwybitniejsi autorzy powieści historycznych są w stanie oddać niezwykłośći odmienność minionych wieków, a szczególnie czasów starożytnych.Madeline Miller robi to w niezwykły, wyjątkowo odświeżający sposób.
„The Times”
Epicka opowieść obejmująca tysiąclecia, książka od której nie można się oderwać!Tej nocy na pewno nie położycie się spać, ani żadnej kolejnej, dopóki nie skończycie czytać.
Ann Patchett
Niezwykle wciągająca powieść, po prostu trzeba ją przeczytać!
Donna Tartt
Odyseja opowiedziana na nowo, ale tym razem wszystko to, co do tej pory pozostawało w cieniu, znajduje się w pełnym blasku!
Kate Mosse
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • czas powrócić do mitologii greckiej..
  • Bardzo piękna, cudnie i bujnie napisana powieść. Polecam szczególnie fanom mitologii Greckiej i silnych niezależnych kobiet!
  • Idealna pozycja dla fanów starożytnej Grecji i historii religii starożytnych Greków. Książka napisana przepięknym językiem, który sprawia że nie sposób oderwać się od opowiedzianej w niej historii. Otwarte zakończenie również napisane w fantastycznym stylu, niesamowicie pasujące do całości.
  • Po tym, jak długo byłam bombardowana na Facebooku reklamami tej książki, spodziewałam się czegoś wiele więcej. Przeczytałam w ramach akcji czytaj.pl 2021, i dobrze, bo inaczej miałabym poczucie straconych pieniędzy. • Nie jest zła, ale zdecydowanie uważam, że nie dla mnie. Z czystym sercem poleciłabym komuś, kto lubi obyczajówki i romansidła z motywem mitologicznym. Ja za to przepadam za akcją i intrygami, bez tego książka zaczyna mi się nudzić - tak jak właśnie Kirke. Myślałam, że coś mnie trafi, kiedy zakochała się bez pamięci w kolejnym już mężczyźnie. Wolałabym zostać uprzedzona w opisie fabuły, wtedy nie traciłabym na to czasu. Wolę, kiedy wątek romantyczny jest niewielki w porównaniu do całej objętości książki - tutaj zajmuje jej sporą część, więcej niż połowę. To właśnie romantyczne uczucie było głównym motorem całej fabuły. • Oceniam jako dobrą, bo dla osoby lubującej się w takich motywach książka będzie akurat, doceniam ją też za uporządkowanie mi w głowie chronologicznie całej historii Kirke. Sięgnę po pozostałe książki Madeline Miller z tej serii i mam nadzieję, że zawiodę się mniej.
1 2 3
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Madeline Miller
Tłumaczenie:Paweł Korombel Paweł Jakub Korombel
Lektorzy:Marta Wągrocka Marta Masza Wągrocka
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2018-2023) Bloomsbury Publishing (2019) Legimi (2018-2019) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018)
Serie wydawnicze:Seria Butikowa Albatrosa Audiobook Audiobook - Biblioteka Akustyczna Seria Butikowa
ISBN:978-83-6751-396-8 978-83-8125-304-8 978-83-8125-333-8 978-83-8125-334-5 978-83-8125-348-2 978-83-8125-402-1 978-83-8125-941-5 978-83-8215-374-3 978-83-8215-847-2 978-83-8125-374-3
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 30 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo