Nieskrępowana dusza

Tytuł oryginalny:
Untethered soul
Autor:
Michael A. Singer
Tłumacz:
Marcin Rudziński
Wydawcy:
Wydawnictwo Galaktyka (2019-2023)
Legimi (2020)
ISBN:
978-83-7579-734-3, 978-83-7579-755-8
Autotagi:
druk
książki
podręczniki
poradniki
5.0

Jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś pokonał ograniczenia i stał się radosną istotą? Co możesz zrobić codziennie, aby odkryć trwały spokój i autentyczną wolność? Kim w ogóle jesteś? Gdzie naprawdę kryje się świadoma tożsamość? Nieskrępowana dusza proponuje nadzwyczaj proste, głęboko intuicyjne odpowiedzi na podstawowe pytania. Być może pierwszy raz wybierasz się w podróż po wewnętrznej przestrzeni albo już podążasz drogą odkrywania siebie – bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz, ta książka zmieni twój związek z samym sobą i otaczającą cię rzeczywistością.

Nieskrępowana dusza proponuje wędrówkę po obszarze, gdzie łączysz się z myślami i emocjami. Dzięki podróży w głąb osobowości dostrzeżesz przyczyny oraz zmiany różnych energii, których doznajesz. Odkryjesz przy tym proces uwalniania siebie od schematycznych myśli, emocji i pragnień, od energetycznych stanów ograniczających świadomość. Poczujesz, że potrafisz osiągać sferę nieskrępowania. Niniejsza książka oświetli i otworzy ci drzwi do życia w wolności, którym możesz cieszyć się na poziomie fundamentalnego ja.

Zdaniem autora możliwe jest, aby przeżywać zwyczajne życie tak radośnie, jak przeżywa się najlepsze chwile wakacyjnego wyjazdu. Wystarczy pozwolić, aby wewnętrzne oraz zewnętrzne konflikty i napięcia po prostu odpływały, a ciało, umysł i serce odprężały się, umożliwiając nam doświadczanie w spokoju tego, co jest. Radość, piękno i miłość istnieją w nas od zawsze i na zawsze. Swoboda i ekstaza dostępne są poza neurotycznym umysłem. Ta głębia – nieskrępowana dusza – koi, wyzwala i przywraca życiu. Oddając władzę nad światem mądrej, świadomej jaźni, zyskujemy inną perspektywę. Być może tego właśnie potrzebujemy najbardziej, nie tylko w sferze osobistej, ale także – nade wszystko! – globalnej. Nowy stan świadomości to nadzieja na niezniszczalne dobro dla nas wszystkich.

Renata Arendt-Dziurdzikowska, trenerka rozwoju osobistego, certyfikowana coach, dziennikarka, autorka książek

Nasze mózgi nastawione są na przetrwanie. Czasy, gdy groziło nam realne niebezpieczeństwo ze strony mieszkającego obok plemienia czy drapieżnych zwierząt minęły. Pomimo to większość ludzi nadal żyje w nieustannym lęku przed życiem. A gdybyś potrafił się zdystansować od swojego racjonalnego umysłu, oddychał swobodnie i zaczął doświadczać życia, zamiast je nieustannie kontrolować? Jeśli ta perspektywa wydaje ci się atrakcyjna, to Michael A. Singer w klarowny sposób wyjaśni ci, jak stać się swoim zewnętrznym obserwatorem, czym jest niedualne myślenie, energia i jak nią dobrze zarządzać, by uzyskać (odzyskać) wolność duchową.

Katarzyna Elżbieta Mikrut, twórczyni Strefy Uwalniania Uwolnij.com, coach, trener inter- i intrapersonalny, provider TRE®, facylitator Horse Assisted Education

Wśród książek poruszających tematykę duchowości i procesu odkrywania jaźni rzadko zdarza się pozycja, której autor opisuje owe procesy w sposób niezwykle logiczny, a jednocześnie jasny i przystępny. Michael A. Singer za pomocą metafor odnoszących się do zwykłego życia tłumaczy procesy pracy z umysłem, poszukiwania prawdy o sobie samym, porzucania rzeczy zbędnych. Opowiada o cierpieniu i osiąganiu stanu pełni szczęścia, zachęcając do rzeczy niezwykle prostej: postanowienia, że od dziś jest się szczęśliwym. Jego książka jest dla czytelnika motywacją do rozpoczęcia pracy nad sobą i wejścia na drogę rozwoju duchowego. Zachęca do patrzenia na zjawiska z różnych perspektyw: możesz się złościć, że spotkało cię coś złego, ale możesz też obserwować, jak rzeczy dobre i niedobre przeplatają się ze sobą. Fantastyczna książka zarówno dla poszukujących, jak i tych, którzy od lat kroczą ścieżką duchowości.

Joanna Delbar, trenerka zarządzania stresem i energią własną – instytutjd.pl

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo