Morze ciemności

Autor:
Elżbieta Sidorowicz
Lektor:
Marta Wardyńska ...
Wydawcy:
Storybox.pl (2022)
Zysk i Spółka Wydawnictwo (2019)
Heraclon International
Heraclon International. Storybox.pl
Wydane w seriach:
Okruchy gorzkiej czekolady
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
ISBN:
978-83-8116-719-2, 978-83-8271-207-0
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.8 (4 głosy)

Życie nie jest słodką pralinką. Życie to czasem gorzka czekolada. Skąd wiadomo, która nam się przytrafi? Rodzice nastoletniej Ani decydują się kupić stary, zrujnowany dworek na peryferiach miasta. Gdy rozpoczynają remont i modernizację domu, wszystko zdaje się iść ku dobremu. Jednak nic nie jest w stanie zatrzymać biegu wydarzeń... Ania, uzdolniona uczennica liceum plastycznego, zostaje zupełnie sama w wielkim, pustym, nienadającym się do życia domu. Bez wody, gazu, telefonu. I bez kogokolwiek bliskiego. Świat malarstwa, muzyki, poezji, wszystko, co było dla niej ważne, przestaje istnieć. Jak pogodzić się ze stratą? Jak żyć? "Okruchy gorzkiej czekolady. Morze ciemności" to słodko-gorzka opowieść o utraconym raju i o mozolnym odbudowywaniu go z drobin piasku. O dumie, godności, przyjaźni. O samotności. I o miłości, potężnej jak śmierć. [nota wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka pełna emocji, podejmująca tematy straty, żałoby, samotności i cierpienia. Do jej lektury przyda Wam się paczka chusteczek, ponieważ momentami autorka serwuje nam tak przejmujące opisy, że łzy same płyną podczas czytania. • 🍫 • Ania to nastoletnia dziewczyna, wyróżniająca się talentem plastycznym i muzycznym. Uczęszcza do liceum plastycznego i marzy o dalszej nauce u kierunku projektowania wnętrz. Jej rodzice kupują dom do remontu pod Warszawą, urzeczeni jego położeniem i historią. Choć dom to dużo powiedziane, budynek to raczej rudera do całkowitej renowacji, bez gazu, prądu i zasięgu. Ojciec Ani, architekt, planuje rozbudowę i inne prace remontowe, roztaczając przed córką końcową wizję ich nowego domu. Niestety oboje rodziców ginie w wypadku, a Ania pozostaje sama w nienadającym się do zamieszkania lokum. • Ania mimo pozostawania w otoczeniu rodziny i przyjaciół odczuwa ogromną samotność. Utrata portu, do którego zawsze mogła wrócić to dla niej ogromnie bolesny cios. Ukojenie odnajduje poniekąd w sztuce, a proces twórczy odrywa ją od odczuwanego cierpienia. • 🍫 • W tej książce odnajdziecie historię chowanej nieco pod kloszem nastolatki, która w zetknięciu z tragedią musi dorosnąć. Która musi poradzić sobie z żałobą, własnym bólem, wrażliwością i stawić czoła rzeczywistości. • Ta ujmująca i wzruszająca opowieść pozwala spojrzeć inaczej na własne życie. • Nie jest to łatwa lektura, choć pisana przystępnym językiem. Mimo to uważam, że warto po nią sięgnąć.
    +2 trafna
  • Początkowo nużyły mnie w książce długie opisy oraz wolne tempo akcji, pomimo zaciekawienia, jakie we mnie wywołała fabuła i pierwsze przeczytane strony,ale postanowiłam dać autorce szansę. I nie żałuję. Fabuła zaczęła się bardziej rozkręcać.POLECAM szczególnie 3 i 4 tom.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Elżbieta Sidorowicz
Lektorzy:Marta Wardyńska Elżbieta Wardyńska
Tłumacz:Joanna Puchalska
Wydawcy:Storybox.pl (2022) Zysk i Spółka Wydawnictwo (2019) Heraclon International Heraclon International. Storybox.pl
Serie wydawnicze:Okruchy gorzkiej czekolady Audiobook Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-8116-719-2 978-83-8271-207-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo