Tak smakuje miłość

Autor:
Agata Przybyłek
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2019)
Legimi (2019)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-66278-33-2, 978-83-66278-34-9
978-83-66381-44-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
3.4 (8 głosów)

Podobno ludzie mogą popełnić dwa błędy po rozstaniu. Albo uciekają od świata i ludzi, albo zbyt szybko wchodzą w kolejne związki. Ola zamierza popełnić je oba. Tylko który najpierw?

Teściowa Oli odkryła na stare lata nową pasję - wróżbiarstwo. Któregoś dnia stawia karty swojemu synowi. Niestety, przyszłość jawi się w czarnych barwach. Za radą kart (i mamusi), mąż Oli odchodzi. Choć Ola jest znaną blogerką kulinarną i nie istnieje danie, którego nie potrafiłaby przygotować, nie zna tego najważniejszego przepisu – na miłość…

Ola wraca w rodzinne strony, by wyremontować stary dom pośrodku lasu i obiecuje wyjść za pierwszego mężczyznę, który zechce tam z nią zamieszkać. Przychodzi jej do głowy tylko jeden zawód, jaki pozwala na pracę w dowolnym miejscu – pisarz. Choć pomysł był tylko żartem, niedługo na horyzoncie pojawia się młody i przystojny autor powieści z dreszczykiem…Pierwsza część nowej serii Agaty Przybyłek o miłości, która ma wiele smaków.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Do tej książki zdecydowanie nie siadajcie na głodniaka 😉 Poza wątkiem miłośnym i obyczajowym, znajdziecie też opis wielu smakowitych potraw, do których na pewno poczujecie mięte 🎂 • 🍽️ • Ola, główna bohaterka powieści to odnosząca sukcesu blogerka kulinarna. Jej blog i kanał video odwiedza mnóstwo osób, czerpiących inspiracje do własnych kulinarnych eksperymentów. • Olę poznajemy w bardzo trudnym, choć kuriozalnym, momencie życia - jej mąż właśnie oświadcza, że odchodzi po tym, jak usłyszał nieprzychylną dla niego wróżbę. Przepowiednię tę zakomunikowała mu matka - teściowa głównej bohaterki, która odkryła w sobie nadprzyrodzone zdolności. • 🍽️ • Ola przytłoczona decyzją męża nie zagrzebuje się jednak w rozpaczy, a pokazuje jak wiele ma w sobie siły i determinacji. Mając wsparcie rodziny, brata oraz przyjaciółki Julii staje na nogi i zaczyna realizować zaplanowany wcześniej nowy cykl filmów kulinarnych, do których zaprasza znane osoby. Jedną z tych osób jest poczytny pisarz thrillerów psychologicznych Przemysław Dym, który niebawem okaże się kimś więcej niż tylko gościem w jej polowej kuchni. • 🍽️ • Fabuła emanuje ciepłem i kobiecością. Historia wyłaniająca się na kolejnych kartach powieści otula jak kołderka, pozwalając zatopić się całkowicie w lekturze. Nie jest pozbawiona również momentów trudnych czy smutnych jednak z drugiej strony pokazuje, że zawsze po burzy wstaje słońce ☀️ • Kiedy skończyłam lekturę tej książki poczułam ogromną chęć i ciekawość poznania dalszych losów bohaterów, więc z niecierpliwością czekam na kolejny tom 🙂
    +2 wyrafinowana
  • Nie mogę doczekać się dalszego ciągu...
  • Czekam na ciąg dalszy.Bardzo mi się podobała.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo