Somebody to love:

życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercury'ego

Tytuł oryginalny:
Somebody to love
the life, death and legacy of Frieddie Mercury
Autorzy:
Matt Richards
Mark Langthorne
Tłumacz:
Robert Filipowski
Wydawcy:
Zysk i Spółka Wydawnictwo (2019)
NASBI (2019)
Legimi (2019)
ebookpoint BIBLIO (2019)
ISBN:
978-83-8116-683-6, 978-83-8116-758-1
Autotagi:
biografie
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
4.7 (3 głosy)

Poruszająca biografia jednej z największych legend w historii muzyki

Śmierć Freddiego Mercury’ego w wieku 45 lat w 1991 roku wstrząsnęła całym światem, a miliony jego fanów były w szoku, gdy dzień wcześniej artysta wyjawił w oświadczeniu, że zdiagnozowano u niego AIDS.

Książka Matta Richardsa i Marka Langthorne’a odsłania nieznane i zaskakujące fakty biografii piosenkarza, zawiera niepublikowane dotychczas wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół i znanych muzyków. Droga ku muzycznej sławie przeplata się tu z poszukiwaniem miłości i historią potwornej choroby, która w latach osiemdziesiątych XX wieku rozprzestrzeniła się po całym świecie.

Ta wyjątkowa biografia rzuca nowe światło zarówno na ostatnie lata i śmierć muzyka, jak i na historię AIDS. Podobnie jak twórczość Freddiego, ta opowieść na długo zapada w pamięć.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Mam na swoim koncie kilka przeczytanych biografii- między innymi Marii Curie- Skłodowskiej, Coco Chanel czy Alberta Einsteina. Do tej listy mogę też dopisać tę pozycję, obrazującą postać lidera zespołu Queen 🙂 • Sama książka to spory wolumin. Na niemalże 500 stronach znajdziecie oprócz dużej ilości tekstu również fotografie z różnych etapów życia i kariery Freddiego. Mimo swojej grubości biografię tę czyta się zaskakująco szybko, a to dlatego, że ta historia jak i sama postać jest niezwykle charyzmatyczna- ale tego raczej nie muszę Wam mówić 😉 • Autorzy skupili się w tej pozycji na Freedim. Dużą uwagę poświęcili wątkowi homoseksualnemu (pokazując go również w kontekście ówczesnych nastrojów społecznych) oraz chorobie gwiazdy. Znajdziecie tu bardzo szczegółowo opisaną historię wirusa HIV i jego rozwojowi w AIDS. Przytoczone są metody badań, eksperymentalne terapie lecznicze i opis cierpienia samego artysty. Wszystko to wplecione jest bardzo umiejętnie w opisy powstawania kolejnych hitów zespołu i kariery wokalisty. • Lektura "Somebody to Love..." pozwoli Wam szerzej spojrzeć na karierę i życie Freddiego Mercury'ego, świetnie obrazując zdanie, że "urodził się by być gwiazdą" 🙂 • Polecam tę książkę fanom zespołu i nie tylko - warto po nią sięgnąć 🙂
    +2 wyrafinowana
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo