Ja, Zeus, i ekipa z Olimpu:

bogowie i bohaterowie opowiadają mity greckie

Tytuł oryginalny:
Ich, Zeus und die Bande vom Olymp
Götter und Helden erzählen griechische Sagen,
Autor:
Frank Schwieger
Ilustracje:
Ramona Wultschner
Tłumacz:
Emilia Skowrońska
Wydawcy:
Papilon (2019-2023)
Papilon - Publicat (2019)
Publicat
ISBN:
978-83-271-0388-8
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
5.0

Księga o przyjaźni greckich bogów i bohaterów. Już dość tego, na miłość boską! Od niemal 3000 lat ludzie opowiadają sobie Bóg wie jakie historie o greckich bogach i herosach. Najwyższy czas, aby prawda ujrzała światło dzienne. Od A jak „Achilles” do Z jak „Zeus”: najsłynniejsze podania greckiej mitologii - opowiedziane bez ogródek przez samych bogów i bohaterów! Dlaczego wielki bohater Achilles biega w damskich ciuchach, a Apollo tak namiętnie przytula drzewa? Co królowa piękności Afrodyta i złote jabłko mają wspólnego z koniem trojańskim? Dlaczego Ariadna nazywana jest „beksą z Naksos”? I jaką w tym wszystkim rolę gra Zeus? Oto opowieści z pierwszej ręki, opowiedziane słowami samych bohaterów tej książki. Dwadzieścia cztery opowieści z życia największych greckich bogów, bogiń, herosów i heroin. Każda z historii poprzedzona jest żartobliwą i wnikliwą ankietą o bohaterze, jego pochodzeniu, cechach charakteru, rodzinie, sympatiach, antypatiach oraz ulubionych zajęciach. Oryginalne, zabawne, wierne klasycznym podaniom, a przy tym ułatwiające zapamiętywanie przedstawienie mitologii greckiej [opis wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo pozytywnie oceniam książkę. Publikacja w ciekawy sposób podchodzi do tematyki mitologicznej, w każdym rozdziale przedstawiono mity z punktu widzenia bohatera np. Zeusa, Medei. Humorystyczne podejście do tematyki pozwala na łatwiejszy kontakt z książką. Dzieci mają możliwość nauczyć się nowych informacji i ciekawie spędzić czas.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo