Wyśniłam cię, córeczko

Tytuł oryginalny:
Dream daughter
Autor:
Diane Chamberlain
Tłumacz:
Anna Kłosiewicz
Wydawcy:
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2019)
NASBI (2019)
Legimi (2019)
ebookpoint BIBLIO (2019)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:
978-83-8169-096-6, 978-83-8169-687-6
978-83-8169-698-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.5 (4 głosy)

Ile jest w stanie zrobić matka, by uratować swoje jeszcze nienarodzone dziecko? Diane Chamberlain, autorka bestsellerów z listy "New York Timesa", przedstawia poruszającą historię matki, która decyduje się wyruszyć w nieznane, by ratować życie upragnionego dziecka. Kiedy Carly Sears, młoda wdowa po żołnierzu, który zginął w Wietnamie, dowiaduje się, że jej nienarodzona córeczka cierpi na nieuleczalną wadę serca, przeżywa załamanie. Jest rok 1970, lekarze nie są w stanie pomóc dziecku. Szwagier Carly, fizyk o tajemniczej przeszłości, zdradza jednak, że być może istnieje sposób, by uratować maleństwo. To burzy jej dotychczasowy świat. Będzie musiała odnaleźć w sobie niezwykłą siłę i odwagę, o których istnienie nawet się nie podejrzewała, zaryzykować życiem, porzucić to, co bliskie sercu i dobrze znane. A wszystko to z miłości do nienarodzonego dziecka. "Wyśniłam cię, córeczko" to niezwykła, przekraczająca granice gatunków, zapierająca dech w piersiach opowieść o walce, jaką musi stoczyć młoda matka, by ratować życie nienarodzonego jeszcze dziecka i rodzinę. Diane Chamberlain wykracza poza granice nauki i wiary, by stworzyć niezapomnianą opowieść. Ekscytująca, płynąca z głębi serca (…). Chamberlain umiejętnie łączy elementy opowieści o podróżach w czasie z niezwykłą historią matki gotowej na najwyższe poświęcenie dla swego dziecka. Nie sposób się oderwać. "Publishers Weekly" Wielowątkowa, chwytająca za serce opowieść. "Women’s World Magazine" Chamberlain wykorzystuje swoją znajomość więzi rodzinnych i umiejętność budowania napięcia, by odkrywać nowe obszary. Splata razem prawdę, historię i czas, pokazując nam, do czego jesteśmy zdolni z miłości. Za sprawą zaskakującej akcji i mnóstwa wzruszeń "Wyśniłam cię, córeczko" zachwyci zagorzałych fanów autorki i porwie jej nowych czytelników. "Booklist" Głęboko ludzka (…). Na pewno zechcesz pożyczyć tę książkę znajomym, by móc się z nimi dzielić wyjątkowym doświadczeniem. Suzanne Lucey, Page 158 Books Niezwykła, poruszająca, zapadająca w pamięć historia. Po tej lekturze spróbujesz odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakich poświęceń gotowa jest matka, by ratować dziecko. "Patriot Ledger" Diane Chamberlain jest wielokrotnie nagradzaną amerykańską autorką. Jej powieści przetłumaczone są na kilkanaście języków i plasują się na najwyższych miejscach list bestsellerów. Obecnie mieszka w Karolinie Północnej.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ta powieść autorki jest inna - zaskakująca fabuła przeniesienia w czasie, by ratować jeszcze nienarodzone dziecko, u którego wykryto nieuleczalną chorobę serca. • Ten świat magii i fantastyki, dostarczający czytelnikowi ogrom emocji, niesie z sobą odwieczną prawdę - matka j zrobi wszystko dla swego dziecka, tak jak Caroline, wdowa po żołnierzu, który zginął w Wietnamie. • Jest rok 1970, medycyna jest jeszcze bezradna wobec leczenia w łonie matki i nie jest w stanie pomóc zrozpaczonej kobiecie. • Istnieje jednak eksperyment, o którym dowiaduje się od swego szwagra, bardzo ryzykowny. Jest to przeniesienie się w czasie do XXI wieku. Bohaterka decyduje poddać się temu eksperymentowi. I "ląduje" w 2001 roku, ratując swoje dziecko. • Jednak powrót do dawnego życia komplikuje zawirowanie historyczne z 11 września i los "rzuca" bohaterkę w rok 2013. Co dzieje się z jej córeczką? Jak potoczą się dalsze losy matki i dziecka? • POLECAM tę powieść o matczynej miłości, nadziei i sile charakteru, powieść pełną emocji i wzruszeń.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo