Współlokatorzy

Tytuł oryginalny:
Flatshare
Autor:
Beth O'Leary
Tłumacz:
Robert Waliś
Wydawcy:
Legimi (2019-2023)
Wydawnictwo Albatros (2017-2023)
Wydane w seriach:
Mała Czarna
Fakt Bestseller
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (14 głosów)

Przewrotna historia miłosna bezbłędnie oddająca ducha naszych czasów!

Tiffy i Leon dzielą mieszkanie.

Tiffy i Leon dzielą jedno łóżko.

Tiffy i Leon nigdy się nie spotkali…

Tiffy Moore pilnie potrzebuje taniego lokum. Leon Twomey bierze nocne zmiany, bo rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Choć ich przyjaciele sądzą, że to szaleństwo, oni znajdują idealne rozwiązanie: w ciągu dnia Leon będzie w ciasnej kawalerce odsypiał noce zmiany, dzięki czemu Tiffy będzie miała to samo mieszkanie wyłącznie dla siebie przez resztę doby.

Ona właśnie zerwała ze swoim zazdrosnym chłopakiem i ledwo wiąże koniec z końcem, pracując w niszowym wydawnictwie, on bardziej dba o innych niż o siebie – nocami zajmuje się pensjonariuszami domu opieki, a każdy grosz odkłada na prawników, którzy wyciągną jego niesłusznie skazanego brata z więzienia.

Na przekór wszystkim i wszystkiemu, dwoje niezwykłych współlokatorów odkrywa, że jeśli wyrzuci się wszystkie zasady przez okno, można stworzyć całkiem przyjemne i ciepłe domowe ognisko.

„Ta książka ma w sobie niezwykłe pokłady dobrej energii. Niesamowicie radosna historia – nie zawiedziecie się, a uśmiech rozjaśni wasze twarze na wiele godzin. Zakochałam się bez pamięci w tej powieści i jej bohaterach”.

Louise O’Neill

„Tiffy i Leon wciąż siedzą mi w głowie! Doskonale napisana, bardzo oryginalna historia miłosna – sięgnijcie po nią koniecznie, szczególnie jeśli kiedykolwiek mieliście wątpliwą przyjemność dzielić z kimś wynajmowane mieszkanie. Świetna książka!”

Phoebe Morgan

„Na początku myślisz, że to taki słodki, zabawny i uroczo napisany romans ze świetnymi dialogami i bohaterami, z którymi chętnie… dzieliłbyś wspólne lokum. I gdy już wsiąkniesz w tę historię bez reszty, nagle okazuje się ona czymś znacznie więcej – niesamowicie mądrą i głęboką opowieścią o miłości i przyjaźni. I o tym, jak uleczyć złamane serce, gdy nasza ufność legła w guzach. Chciałabym czytać ją bez końca i nigdy nie dotrzeć do ostatniej strony”.

Maddie Dawson

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • zabawna 😊 jednocześnie pokazująca skomplikowane relacje międzyludzkie .
  • Bardzo fajna, lekka i przyjemna ksiązka, nieco w stylu Bridget Jones, czyta się błyskawicznie i z przyjemnością
  • Super opowieść o perypetiach dwojga ludzi i ich przyjaciół.Sporo śmiechu,chwile dramatu i wątki erotyczne...Polecam
  • W książce znajdziecie historię dwójki ludzi, którzy z powodu zawodu miłosnego (Tiffy) lub z potrzeby zarobienia nieco pieniędzy (Leon) decydują się razem zamieszkać. Ale nie są zwyczajnymi współlokatorami. Mieszkanie, które wynajmuje Leon to kawalerka, z jednym łóżkiem. Układ jest prosty. Leon - pracujący na nocną zmianę w ośrodku opieki paliatywnej, przebywa w mieszkaniu w godzinach 8-18. Wynajmująca je Tiffy ma więc lokum dla siebie w pozostałych godzinach i w weekendy 🙂 • Jak zapewne się domyślacie ta historia to pewnego rodzaju romans ❤️ Jednak opowiedziany w szalenie sympatyczny sposób, z zabawnymi wstawkami w formie karteczek, które współlokatorzy wymieniają między sobą. • Jednak znajdziecie tu też trudne tematy: toksyczny związek, walkę o wolność niesłusznie skazanego brata Leona, czy perspektywa miejsca pracy głównego bohatera. • Lektura porywa. Na początku miałam problem aby wciągnąć się w opowieść, ale po kilkudziesięciu stronach z żalem się odrywałam 😉 • Polecam Wam bardzo ten niewątpliwie udany debiut 🙂🙂🙂
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The flatshare
Autor:Beth O'Leary
Tłumacz:Robert Waliś
Dystrybucja:Dressler Dublin
oraz:Dressler Dublin
Wydawcy:Legimi (2019-2023) Wydawnictwo Albatros (2017-2023)
Serie wydawnicze:Mała Czarna Fakt Bestseller
ISBN:978-83-6742-679-4 978-83-8125-539-4 978-83-8125-561-5 978-83-8125-663-6 978-83-8125-753-4 978-83-8215-038-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 21 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo