Miłe Natalii początki

Autor:
Olga Rudnicka
Wydawcy:
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2019)
NASBI (2019)
Legimi (2019)
ebookpoint BIBLIO (2019)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Natalia 5
Siostry Sucharskie
ISBN:
978-83-8169-073-7, 978-83-8169-659-3
978-83-8169-671-5
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.5 (10 głosów)

Skąd się wzięły Natalie? Ich ojcem był Jarosław Sucharski - kłamca i bigamista, przestępca czy tajny współpracownik?

Dziesięcioletni Jarek - zdolny, inteligentny, sprytny i ambitny - zwrócił uwagę Kazimierza Kozibrody, oficera służb bezpieczeństwa. Ten wziął chłopca pod swoje skrzydła i pokierował jego dalszym życiem oraz karierą. Spełniwszy marzenie swego podopiecznego o studiach na wydziale historii sztuki, wychował sobie oddanego współpracownika, którego wykorzystywał do własnych celów.

Ale wkrótce się okazało, że uczeń przewyższył mistrza…

Jarosław Sucharski, zręcznie poruszając się w realiach socjalistycznej Polski, wkracza w niebezpieczny świat czarnego rynku, przemytników dzieł sztuki, fałszerzy obrazów, handlarzy złotem i brylantami. Niebawem przenosi swoje interesy na arenę europejską.

Olga Rudnicka (ur. 1988) - znana autorka cyklu powieści sensacyjnych "Natalii 5" i wielu innych powraca w prequelu serii.

Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zerowy :) tom Serii "Natalii 5" • Historia opowiada o życiu ojca Natalii - Jarosławie Sucharskim. Tym razem historia nie porwała mnie od początku. Nawet trochę mnie nudziła, ale dałam jej szanse i potem się rozkreciła. • Bardzo zabawna historia. Akcja rozgrywa się w latach komunistycznych, więc trochę sentymentalna ;) • Autorka urodziła się w 1988 więc raczej nie pamięta tamtych czasów, natomiast bardzo dokładnie jest wszystko opisane.
  • Polecam, lekka, miła i przyjemna tak jak cała seria o siostrach Sucharskich.
  • To prequel serii o siostrach Nataliach Sucharskich w liczbie 5 , bohaterkach takich powieści jak : "Natalii 5", "Drugi przekręt Natalii", "Do trzech razy Natalie". A bohaterem tej powieści jest ich ojciec Jarosław Sucharski - kłamca, bigamista, sprawnie poruszający się po czarnym rynku, w wyniku czego dochodzi do ogromnego majątku. Tym razem nie jest to powieść kryminalna, choć świat Jarosława jest ponury , czarny. • Autorka rozwiązuje zagadkę , dlaczego ich ojciec został bigamistą, dlaczego każdej z córek nadaje imię Natalia, dlaczego tak sprytnie lawiruje między kolejnymi kobietami swego życia i to tak umiejętnie, że nie wiedziały o sobie, a Jarosław był dumną "głową" aż pięciu rodzin.Jednak ten świat uczuciowy nie był dla niego zbyt słodki. Partnerka i kolejne żony jawią się jako niezłe harpie, zołzy i to bardzo roszczeniowe . Tylko współczuć biednemu Jarosławowi, mężczyźnie przystojnemu, ale nieumiejącemu niestety spełnić oczekiwań swych partnerek, zbyt racjonalnie podchodzącemu do emocji. Aż dziw, że nie wpadł w swym matactwie przez dziesiątki lat • Jak już wspomniałam świat, po którym porusza się Jarosław jest ponury i nadzorowany przez oficera służb bezpieczeństwa Kazimierza Kozibrody. Jest to świat fałszerzy obrazów, handlarzy złotem i obrazami, swymi mackami rozciągający się od Rosji, poprzez Polskę do Londynu i banków szwajcarskich. • POLECAM tę powieść o nim i dzieciństwie córek jednego ojca , które jako siostry poznały się, poproszone na odczytanie testamentu po jego śmierci.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo