Taśmy rodzinne

Autor:
Maciej Marcisz
Lektor:
Marcin Stec
Ilustracje:
Tomasz Majewski
Wyd. w latach:
2019 - 2023
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
ISBN:
978-83-272-5000-1, 978-83-280-6625-0
978-83-280-6900-8, 978-83-8318-762-4
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
rodzina
Więcej informacji...
4.3 (9 głosów)

Marcin Małys ma 30 lat, 63 tysiące złotych długu i mętną wizję własnej przyszłości.

Kiedy ojciec decyduje się go wydziedziczyć i przekazać wielomilionowy majątek na cele dobroczynne, Marcin postanawia odzyskać należne mu dziedzictwo. Żeby nakłonić ojca do zmiany zdania, musi przekonać do siebie matkę, siostrę i brata, którzy postanowili o nim na zawsze zapomnieć.

Z przezabawnej historii o próbach radzenia sobie z dorosłością Taśmy rodzinne przeradzają się w poruszającą sagę rodzinną. To opowieść o magicznej i fatalnej sile pieniądza, narodzinach fortun nowobogackich, toksycznym poczuciu wyjątkowości i skutkach manipulowania wspomnieniami. O tym, czego nigdy nie dowiemy się o cudzej rodzinie i o pewnej taśmie VHS.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Autor na pewno ma lekką rękę do pisania. Sympatyczna opowieść, o kapitalizmie, rodzinie, życiu. Problemach, traumach. Pieniądzach. Dzieciństwie. O trudach dostosowania się młodych dorosłych do świata i jego systemu. Myślę, że naprawdę wielu Polaków by się odnalazło w tej historii. Warta przeczytania.
  • Polecam Do refleksji
  • Książkę "wciągnąłem" w jeden dzień (i noc), pochłonęła mnie całkowicie. Jak chyba każdy trzy­dzie­stol­atek­ odnalazłem się w tej historii, swoich wspomnieniach, najntinsowym dzieciństwie, choć wyglądało ono zupełnie inaczej. Czyta się świetnie, dużo smutnych refleksji przychodzi w trakcie i po lekturze. PRZECZYTAĆ KONIECZNIE.
  • Niec­hron­olog­iczn­ie opisuje historię kilku członków rodziny, wskazując skąd biorą się ich wady czy wręcz patologiczne cechy. Sprawnie napisane, dobrze się czyta. Irytuje jednak stereotypowość tych cech i zachowań, która chyba jest środkiem wskazania jak bardzo nas wszystkich to dotyczy. Wszystko zmierza do wykazania, że pogoń za pieniądzem nikomu i w żadnym sensie nie wychodzi na dobre.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Maciej Marcisz
Lektor:Marcin Stec
Ilustracje:Tomasz Majewski
Wydawcy:Wydawnictwo WAB (2019-2023) Biblioteka Akustyczna (2021) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2021) Legimi (2019) Audioteka (2019) W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2019) Grupa Wydawnicza Foksal Heraclon International Virtualo
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-272-5000-1 978-83-280-6625-0 978-83-280-6900-8 978-83-8318-762-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 muzyka nagrania nagrania muzyczne powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo