Topielica

Autor:
Gaja Grzegorzewska
Wyd. w latach:
2010 - 2022
Wydane w seriach:
Polska Kolekcja Kryminalna
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
Więcej informacji...
3.6 (5 głosów)

Julia Dobrowolska, bohaterka Żniwiarza i Nocy z czwartku na niedzielę, piękna prywatna detektywka z blizną powraca w X tomie Polskiej Kolekcji Kryminalnej! Niedawno temu na Mazurach. Julia wraz ze swoim przyjacielem i telewizyjnym partnerem Wiktorem Bergenem wyruszają do portu w Piaskach. Najpierw poprowadzą kurs dla przyszłych detektywów. Później zamierzają odpoczywać w luksusowym hotelu. Niespodziewane spotkanie z byłym kochankiem Julii, policjantem Aronem Goldenthalem, który wraz z grupą przyjaciół żegluje po jeziorach, zmienia plany detektywki. Postanawia płynąć razem z nimi. Bardzo szybko zacznie żałować swojej decyzji... Jeśli weźmiecie Topielicę na urlop na Mazury i potraktujecie jako swoisty przewodnik po jeziorach, powinniście już zacząć się bać. - (Ireneusz Grin) Tylko kobieta - autorka kryminałów - może równocześnie, na kartach tej samej powieści, zachwycać czytelnika opisami mazurskiej przyrody, imponować znajomością żeglarskiego fachu, zawstydzać i podniecać nieskrępowaną obyczajowością bohaterów i przerażać makabryczną zbrodnią.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru, czyli maksimum tego co kryminał polski może osiągnąć. Akcja toczy się głównie na Mazurach, a więc lektura z dreszczykiem, super na wakacje!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Gaja Grzegorzewska
Wydawcy:Wydawnictwo Kowalik (2022) Legimi (2019-2022) Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2016-2019) NASBI (2016) IBUK Libra (2016) ebookpoint BIBLIO (2016) Wydawnictwo EMG (2010)
Serie wydawnicze:Polska Kolekcja Kryminalna
ISBN:978-83-08-05896-1 978-83-08-06212-8 978-83-925583-8-5 978-83-963522-7-9 978-83-92583-8-5 979-83-925583-8-5
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 18 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo