Życie według kota

Tytuł oryginalny:
Minute chat
Autor:
Astrid Eulalie
Tłumacz:
Bożena Sęk
Wydawcy:
Wydawnictwo Amber (2019)
Legimi (2019)
ISBN:
978-83-241-6933-7, 978-83-241-6989-4
978-83-241-7019-7
Autotagi:
druk
książki
poradniki
4.0

Nie wiesz, co zrobić, żeby móc cieszyć się życiem?Masz już dość wszystkich terapeutów i poradników? To spójrz na swojego kota (jeśli go masz). Albo (jeśli go nie masz) wyobraź sobie kota – w twojej sytuacji.

Jeśli nikt do tej pory ci nie pomógł, to przekonaj się, że ostatnia i najprzyjemniejsza szansa na szczęście to kot!Nie czujesz się dobrze w swojej skórze. Życie przecieka ci przez palce, świat przelatuje koło nosa. Usiłujesz coś z tym zrobić, zaliczasz kolejne gabinety, przekopujesz się przez stosy poradników. I nic się nie zmienia.Weź przykład z kota!

Jak autorka tego niezwykłego poradnika, dziewczyna taka jak my wszyscy, która nawiązała bliższy, psychoterapeutyczny kontakt ze swoim kotem:Najpierw go poobserwuj. Potem z nim pogadaj. A potem przeczytaj list, który do ciebie napisze. I tak z każdym problemem.Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się ze sobą i swoim ciałem, odkryć przyjemność z zabawy i odpoczynku, rozbudzić ciekawość i cieszyć się każdą chwilą – zacznij życie według kota!

To naprawdę działa!

Astrid Eulalie jest redaktorką lifestylową. Od ośmiu lat mieszka z Ozyrysem, swoim ukochanym kotem.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ciekawy sposób podejścia do sprawy "przemeblowania" swojego życia, aby poprawić jego jakość. Zamiast wzniosłych wywodów otrzymujemy proste, konkretne rady spisane z perspektywy... kotka. I to podejście sprawiło, że jestem zauroczona tym poradnikiem. Zauważenie i docenienie naszych Braci Mniejszych jest kluczowe. Życie z nimi w symbiozie i przyjaznych relacjach jest bardzo ważne. A ta książka pokazuje, że obserwacja ich i czerpanie inspiracji z ich zachowań mogą być da nas zbawienne. Dzisiejszy styl życia nam nie sprzyja, a różnej maści poradniki często nie są wystarczające w walce z chronicznym zmęczeniem i nieu­porz­ądko­wany­mi sprawami. I tu z pomocą przychodzi natura, która na wszystko ma sprawdzony sposób... W zasadzie powrót do natury staje się tym sposobem. • Zarówno przystępny język, jak i szary papier i wykorzystana czcionka sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko. Ładne wydanie, a grafika nawiązująca do kociego świata jest rozczulająca.
  • Bardzo lekki i przyjemny a zarazem inspirujący poradnik w formie zabawnego dialogu z kotem, sama esencja bez zbędnego przynudzania.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo