Jeszcze jeden uśmiech

Autor:
Magdalena Majcher
Wydawcy:
Wydawnictwo Pascal (2019)
Legimi (2019)
ISBN:
978-83-7642-882-6, 978-83-8103-478-4
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
4.5 (6 głosów)

"Matki feministki kontra Matki Polki kury domowe. Ekomamy w kontrze do klientek McDonalda. Matki pracujące przeciwko pełnoetatowym mamom.

Kariera czy dziecko? Poród naturalny czy cesarskie cięcie? Pierś czy butelka? Współczesnym kobietom nie żyje się lekko, ale każda z nich uważa, że ma ładniejsze mieszkanie, lepszego męża i grzeczniejsze dzieci niż koleżanka.

Monika, Karolina, Olga i Agnieszka spotykają się w kawiarni dla mam z dziećmi. Każda z nich próbuje przekonać pozostałe, że jej sposób na życie jest najlepszy. Do czasu…

Kiedy dziecko jednej z nich poważnie zachoruje, stają w jednym szeregu, żeby ratować życie dziewczynki. Bo przecież są matkami!"

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo dobrze się czyta. Wzruszająca
  • „Jeszcze jeden uśmiech” to historia czterech zupełnie różnych kobiet. • Mają odmienne poglądy, różny status rodzinny i społeczny, różne podejście do życia, wychowania dzieci. Łączy je jedno: miłość do swoich latorośli i problemy, które nie omijają żadnej z nich... • Spotykają się w klubokawiarni, dzielą się radościami oraz problemami, wspierają się i spierają się, ale w sytuacji, gdy życie dziecka jednej z nich jest zagrożone stają na wysokości zadania, jednoczą siły, by ratować dziewczynkę. • Wzruszająca a jednocześnie napawająca optymizmem opowieść o współczesnych kobietach, których przyjaźń wytrzymuje próbę, którą przygotowuje im los.I niech nikogo nie zwiedzie ta pogodna, wakacyjna okładka, która kojarzy się z beztroską. Nie jest to wcale lekka lekturka. Autorka porusza w niej wiele problemów, dotyczących nas - współczesnych matek, kobiet w ogóle, całych rodzin i relacji międzyludzkich. • Język powieści jest prosty w odbiorze. Tego się nie czyta, to się pochłania z lekkością, mimo trudnej tematyki. • Książka warta przeczytania :)
  • Bardzo polecam przeczytanie tej książki. Jest ona o każdej z nas problemach z wychowaniem dzieci., każda z nas inaczej je wychowuje. Jest to książka o 4 kobietach które spotykają się w klubiku dla dziecii ich sposobach na wychowanie dzieci.
  • Przyznaję, zmyliła mnie bardzo okładka tej książki. Ta plaża, obraz szczęśliwej mamy i córki, lato - uznałam więc, że będzie to pozycja łatwa, żeby nie powiedzieć błaha. Ot, lekka lektura z latem i morzem w tle 😉 • Jeśli też macie takie skojarzenia, to od razu Wam powiem, że nic z tego...autorka sięgnęła po niełatwy temat macierzyństwa. Cztery kobiety - matki, cztery zupełnie różne (skrajne) wizje macierzyństwa skonfrontowane ze sobą. Zaprezentowana jest postawa mamy- businesswoman, eko-mamy, mamy-pracującej, która stara się pogodzić pracę z opieką nad córką oraz mamy wielodzietnej, w kolejnej (czwartej) ciąży, w krótkim odstępie czasu. • Kobiety te, spotykają się na organizowanych w kawiarni Nie Ma Jak U Mamy klubowych spotkaniach i tam dyskutują na różne okoł­orod­zici­elsk­ie, często kontrowersyjne tematy 😉 Konfrontacja sposobu rodzenia, karmienia, kariery czy oddania wychowaniu- to wszystko jest poruszane przez bohaterki. Ale mimo wielu różnic, te cztery kobiety, przedstawione przez autorkę, pokazują czytelnikowi siłę kobiecej przyjaźni, moc kobiet i ich solidarność w trudnej sytuacji. • Książkę czyta się jednym tchem, im dalej tym bardziej wciąga. W czasach, kiedy matczyne spory na forach internetowych, czy facebookowych grupach są codziennością- jest świetną alternatywą 🙂
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo