Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Tajemnica hotelu

Tytuł oryginalny:
Hotellmysteriet
Tłumacz:
Barbara Gawryluk
Autorzy:
Martin Widmark
Helena Willis
Ilustracje:
Helena Willis
Wydawca:
Wydawnictwo Zakamarki (2008-2016)
Wydane w seriach:
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai
Łatwe Czytanie
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai - Martin Widmark
il. Helena Willis
ISBN:
978-83-60963-41-8, 978-83-60963-42-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
4.2 (5 głosów)

Tom z cyklu: "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", zgrabnie napisanej opowiastki detektywistycznej, której bohaterami są uczniowie szkoły podstawowej z małego szwedzkiego miasteczka. W wolnych chwilach rozwiązują zagadki kryminalne. Tym razem poszukują chińskiego jamnika jabłkowego, który kosztuje fortunę i został porwany z hotelu. Łatwy w lekturze, pisany prostymi zdaniami i dużą czcionką tekst, nadaje się dla dzieci zaczynających samodzielnie czytać.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książki dealne dla wszystkich dzieci. Pomagają w nauce czytania. Ciekawe , rozwijają zainteresowania, inteligencje i spostrzegawczość. Dzieci chętnie ją czytają i chcą jak najszybciej dowiedzieć się kto jest ,, winny''. • Polecam , można czytać książki z tej serii, w obojętnej kolejności .
  • "Tajemnica hotelu" to kolejna książka z serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai". • Książki z tej można czytać w dowolnej kolejności. Polecane książki świetnie nadają się dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać – duża czcionka, dużo czarno-białych ilustracji, zawsze trzymająca w napięciu akcja. • Polecamy wszystkim czytelnikom bez względu na wiek. Przekonajcie się sami :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
gierna27
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo