O psie, który wrócił do domu

Tytuł oryginalny:
Dog`s way home
Autor:
W. Bruce Cameron
Lektor:
Anna Dereszowska
Tłumacz:
Edyta Świerczyńska
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2018-2020)
Legimi (2018-2020)
Wydawnictwo Kobiet (2018)
Wydawnictwo Illuminatio Łukasz Kierus
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook (Wydawnictwo Kobiece)
Był Sobie Pies
ISBN:
978-83-66134-93-5, 978-83-66234-14-7
978-83-66611-70-2
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
MP3
powieści
proza
4.3 (7 głosów)

Zabawna i wzruszająca opowieść o czworonogu, który odbył niezwykłą podróż, aby wrócić do swojego najlepszego przyjaciela. Kiedy Lucas Ray przygarnia małą Bellę, od razu wie, że ten uroczy szczeniaczek odmieni jego życie na lepsze. Piesek również czuje, że trafił na swojego człowieka i chce być dla niego najlepszym zwierzakiem na świecie. Lucas nie może zatrzymać Belli w swoim mieszkaniu. Postanawia podjąć ryzyko i zabiera ją do szpitala, w którym pracuje. Piesek wnosi mnóstwo radości do życia pacjentów. Jednak Bella zostaje uznana za pitbulla, rasę, która w Denver jest zakazana. Zrozpaczony Lucas musi rozstać się z ukochaną Bellą, która zostaje wywieziona do innego domu poza granice stanu. Mimo wszystko piesek nie zamierza żyć z dala od swojego najlepszego przyjaciela i postanawia wziąć sprawy we własne łapy. Bella staje przed ważnym wyzwaniem. Musi odnaleźć drogę do swojego człowieka. Musi wrócić do domu. Czy jeszcze zobaczy Lucasa? Oto zabawna i niezwykle poruszająca opowieść o bezgranicznej wierności psa wobec człowieka. Pełna przygód odyseja odważnej suczki trafi również na wielkie ekrany. Jeśli wzruszyliście się przy „Był sobie pies”, historia Belli rozczuli wasze serca jeszcze bardziej!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świetna powieść pisana z punktu widzenia psa. Losy zwierząt często są niewesole, a nawet tragiczne. Autor nie epatuje tragizmem, wystarczy że czytelnik domyśla się co się mogło stać złego. Pokazuje ludzi dobrych i złych. Zwierzę też człowiek, można by powiedziec. Oto książka, która ukazuje dobitnie, że zwierzę nie jest rzeczą.
  • Kolejna, po dwóch częściach serii "Był sobie pies" propozycja, która podbiła moje serce. • 🐶 • Podobnie jak we wcześniej czytanych przeze mnie tomach, tutaj również opowieść przedstawiona jest z perspektywy psa - mamy więc do czynienia z prostolinijnym podejściem i językiem. Jednak to co najbardziej mnie uderza to ogrom ciepła i miłości płynącej z psiego serca do tego jednego, ukochanego człowieka. • 🐶 • Główną bohaterką książki jest Bella, przesympatyczna, choć charakterna suczka, która zostaje przygarnięta przez Lucasa - z którym od razu odkrywa łącząca ich szczególna więź. Niestety z powodu problemów z właścicielem wynajmowanego przez Lucasa mieszkania, a następnie zgodnie z prawem (psy rasy Belli są zakazane w Denver) suczka zostaje przewieziona poza granice stanu. • Bella nie pozostaje jednak bierna wobec swojego losu i postanawia mimo przeszkód wrócić do swojego ukochanego człowieka. • 🐶 • Ta historia poruszyła mnie ogromnie. Śmiałam się i płakałam naprzemiennie. Opowieść o Belli pokazuje ogrom przywiązania naszych pupili do ludzi, prostolinijność (i odmienność) interpretacji ludzkich zasad, ale też determinację w osiągnięciu obranego celu. • 🐶 • Lektura moim zdaniem jest zdecydowanie familijna. Trafi do serc dziecięcych i tych nieco starszych. Ta książką zdecydowanie bawi, uczy i wzrusza.
  • Ogólnie idea oczywiście piękna, ale nie mogę juz czytać o tym mordowaniu zwierząt domowych w USA w tak zwanych schroniskach.
  • To super książka choć nie czytałem a wiem , bo niedawno w kinie leciał film na podstawie książki. wzruszającą i pełną akcji książkę mogę polecić tobie- następnemu czytelnikowi.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo