Zaginiona:

thriller

Tytuł oryginalny:
Long lost
Autor:
Harlan Coben
Lektor:
Janusz Zadura
Tłumacz:
Zbigniew Andrzej Królicki
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2018)
Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018)
Wydane w seriach:
Myron Bolitar
ISBN:
978-83-8125-340-6
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
MP3
powieści
proza
5.0

Ciężko jest oprzeć się dawnej kochance. Dowiaduje się o tym Myron Bolitar, kiedy nad ranem odbiera telefon i słyszy słowa: „Przyjedź do Paryża”. Ale czy obietnica namiętnego weekendu jest bezinteresowna, skoro Terese jest podejrzewana o zamordowanie byłego męża? I do nikogo oprócz Myrona nie może zwrócić się o pomoc? Sprawa wygląda beznadziejnie i Myron nie zamierza jej prowadzić. Przypadkowo trafi a jednak na dowód, który sprawia, że zaczyna patrzeć na nią w zupełnie inny sposób. Wkrótce wychodzi na jaw, że Terese skrywa sekret, którego ujawnienie może zmienić życie ich dwojga na zawsze.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kolejna świetna książką Cobena. Tym razem mniej oczywistych złoczyńców, a ukazanie jak silna potrafi być miłość do dziecka. Książka trzyma w napięciu przez cały czas. Jeszcze przyjemniej się słucha audiobooka w wykonaniu Janusza Zadury :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
TrissM
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo