Nietypowy Adaś

Tytuł oryginalny:
Perfectly Norman
Autorzy:
Tom Percival
Tommaso Percivale
Tłumacz:
Barbara Supeł
Ilustracje:
Barbara Supeł
Wydawca:
Wydawnictwo Zielona Sowa (2018)
ISBN:
978-83-8073-921-5
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
powieści
proza
zbiory opowiadań
4.0 (4 głosy)

Odnajdź siłę, aby być sobą! Poznajcie Adasia. (nie)Typowego chłopca. Adaś był typowym dzieckiem… prawie typowym. Pewnego dnia wyrosła mu para niezwykłych skrzydeł! Chłopiec od razu je pokochał i wspaniale bawił się latając wysoko na niebie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jedna myśl, która nie dawała mu spokoju - co sobie o nim pomyślą inni? Jak zareagują rodzice i inne dzieci? Adaś dochodzi do wniosku, że najbezpieczniej będzie ukryć swoje skrzydła pod płaszczykiem. Jednak ukrywanie tego, co czyni go wyjątkowym, okazuje się trudne i bardzo go smuci. Czy Adaś może być prawdziwym sobą? Czy odnajdzie w sobie siłę, aby ujawnić swój sekret i sprawi, że będzie w pełni szczęśliwy? Wzruszająca a jednocześnie podnosząca na duchu historia o byciu wyjątkowym, o akceptacji inności i pielęgnowaniu wszystkiego, co czyni cię sobą! Znakomita dla fanów pięknych, całostronicowych ilustracji.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo fajna ksiazka, przypominająca, że ogranicza nas obawa przed tym co powiedzą inni, czy nas zaakceptują. Adaś nagle zyskuje moc latania, co jest fantastycznym dla niego przeżyciem. Jednak lęk przed reakcja innych ogranicza go i powoduje, że postanawia się chować za pozorami zwyczajności. Myśląc, że w ten sposób dopasuje się do innych, zwyczajnych dzieci tak naprawdę pogrąża się jedynie w smutku i przygnębieniu. W końcu jednak postanawia być sobą bez względu na wszystko i jest to najlepsza decyzją jaka mógł podjąć.
  • Ładnie wydana książka, piękne ilustracje i ważny temat. Książeczka zachwyciła mojego synka i dała nam pretekst do rozmowy o tym, że każdy jest wyjątkowy.
  • Moje 2,5 latki bardzo zainteresowane.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo