Wielka księga morskich zwierząt

Tytuł oryginalny:
The big book of the blue
Autor:
Yuval Zommer
Tłumacz:
Michał Brodacki
Przy współpracy:
Barbara Taylor
Wydawca:
Wilga - Grupa Wydawnicza Foksal (2018)
ISBN:
978-83-280-5235-2
Autotagi:
druk
książki
publikacje popularnonaukowe
4.7 (3 głosy)

Autor Wielkiej księgi robali i Wielkiej księgi ssaków tym razem nurkuje w morskie otchłanie i zabiera młodych czytelników do niezwykłego świata morskich zwierząt. Książka daje odpowiedzi na rozmaite pytania, na przykład czy kraby chodzą bokiem, czy latające ryby naprawdę latają albo jak rozmawiają ze sobą delfiny. Przepięknie ilustrowana, pełna ciekawostek Wielka księga morskich zwierząt z pewnością podbije serca czytelników w każdym wieku!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Wielka księga morskich zwierząt” to podróż po morskich otchłaniach, w których czai się mnóstwo niezwykłych stworzeń. Mamy tutaj do czynienia z konikami morskimi, wielorybami, najeżkami, meduzami, mątwami, humbakami itd., itd. Książka ta to prawdziwa gratka dla fana oceanicznej fauny. Pęka wręcz w szwach od ciekawostek. Zastosowana w niej formuła pytań i odpowiedzi sprawdza się doskonale. A pytania są nad wyraz intrygujące… Czy latające ryby naprawdę latają? Po co ośmiornicy aż osiem ramion? Dlaczego wieloryby są wielkie, a kraby chodzą bokiem? Czy pingwiny marzną? Wszystkie zawarte w niej informacje okraszone zostały barwnymi ilustracjami, które ze szczegółami oddają charakter poszczególnych gatunków ryb. Polecam maluchom tą interesującą publikację popu­larn­onau­kową­ na dobry początek podmorskiej przygody…
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo