Zbrodnia pierwszej klasy

Tytuł oryginalny:
First class murder
Autor:
Robin Stevens
Tłumacz:
Magdalena Korobkiewicz
Wydawcy:
Legimi (2023)
Dwukropek (2018-2023)
Dwukropek - Wydawnictwo Juka-91 (2018)
Wydawnictwo Juka-91
Wydane w seriach:
Zbrodnia niezbyt elegancka
Wells & Wong mystery
ISBN:
978-83-7874-826-7, 978-83-8141-624-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.6 (5 głosów)

Daisy Wells i Hazel Wong udają się na wymarzone wakacje po Europie. Jadą znanym na całym świecie Orient Expressem. Od pierwszego kroku postawionego na stopniach pociągu wiedzą, że każdy z pasażerów pierwszej klasy ma coś do ukrycia, ale najbardziej intrygująca jest plotka o podróżującym tym samym pociągiem szpiegu. W czasie kolacji z jednej z kabin dobiega mrożący krew w żyłach krzyk. Kiedy siłą udaje się otworzyć drzwi, okazuje się, że zamordowano pasażerkę, a jej oszałamiający rubinowy naszyjnik został skradziony. Zabójca zniknął, rozpłynął się w powietrzu. Daisy i Hazel pierwszy raz w życiu mają do rozwiązania taką zagadkę – zbrodnia wydarzyła się w zamkniętym pomieszczeniu. Pierwszy raz muszą również rywalizować z innymi detektywami, którzy są równie zdeterminowani, by rozwiązać sprawę.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świetna książka. • Gorąco polecam!!!
  • Wyraźnie widać, że autorka zainspirowała się słynną powieścią Agathy Christie. Bardzo podoba mi się to nawiązanie. Rozwiązanie zagadki też dość ciekawe. • To zdecydowanie moja ulubiona część przygód Towarzystwa Detektywistycznego "Wells & Wong"
  • Kryminał dla młodzieży, napisany w duchu powieści doskonale wszystkim znanej Agathy Christie. Głowni bohaterowie Daisy i Hazel wybierają się w wymarzoną, wakacyjną podróż po Europie. Pan Wong, ojciec Hazel zabiera ich na przejażdżkę słynnym Orient Expressem. Historia tego pociągu i związane z nim intrygujące plotki nie dają dziewczętom spokoju. Najbardziej ich uwagę skupia plotka, dotycząca podróżującego rzekomo tym pociągiem szpiega. Pewnego wieczoru w czasie podróży z jednego z przedziałów dobiega przerażający krzyk. Gdy w końcu udaje się otworzyć drzwi podejrzanego przedziału okazuje się, że jego pasażerka została zamordowana. Skradziono jej cenny naszyjnik, a po sprawcy rzecz jasna ani śladu… Daisy i Hazel podejmują się rozwiązać tą trudną zagadkę, ale w swej ogromnej determinacji mimo wszystko nie są jedyne…
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo