Twardziel

Tytuł oryginalny:
Star struck
Autor:
Laurelin Paige
Tłumacz:
Ryszard Oślizło
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece (2018)
Legimi (2018)
Wydawnictwo Illuminatio Łukasz Kierus
Wydane w seriach:
Hollywood Heat
ISBN:
978-83-65442-43-7
Autotagi:
literatura
4.5 (2 głosy)

Pełna namiętności i pasji historia miłości osadzona we współczesnym Hollywood Bezkompromisowy Seth Rafferty jest scenografem, który doskonale zna naczelną zasadę Hollywood, aby nie angażować się w związki z filmowymi gwiazdkami. Wiele razy przekonał się, że piękne aktorki nie mają do zaoferowania nic poza urodą. Jednak pewnego wieczoru poznaje diabelnie zmysłową aktorkę Heather Wainwright, która bierze go za... zwykłego stolarza. Kobieta w swojej próżności sądzi, że zadawanie się z mężczyzną, który nic nie znaczy w branży, jest poniżej jej godności. Nie może mu się jednak oprzeć i spędza z nim noc. Gdy para ponownie spotyka się na planie filmowym, piekielnie gorącą namiętność czuć w każdym kadrze i pikselu. Czy Seth złamie swoje zasady i zaangażuje się w związek z aktorką? Czy zdoła wydobyć z aroganckiej i zadufanej Heather wrażliwą i skromną kobietę? On: piekielnie przystojny, rozważny i twardo stąpający po ziemi. Ona: seksowna, zarozumiała i snobistyczna diwa. Łączy ich szalenie gorąca miłość i pożądanie, które niemal wybucha z każdą przekładaną stroną. Po sukcesie Gwiazdora mistrzyni erotyków Laurelin Paige kolejny raz kusi gorącą historią, która podbija serce. Nie sposób się oderwać. O autorceLaurelin Paige - amerykańska pisarka, autorka powieści erotycznych i romansów znana z serii Uwikłani i Połączeni. Członkini Międzynarodowego Klubu MENSA. Prywatnie żona i matka trzech córek.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Twardziel" to opowieść o pozorach, fałszywych przypuszczeniach i zbyt wczesnym ocenianiu ludzi. Laurelin Paige w tej powieści zaskoczyła mnie tym, że nie mamy tu przesytu scen erotycznych, a skupiła się na rozszerzeniu portretów psychologicznych swoich bohaterów. Poznajemy tu gwiazdę filmową Heather oraz Setha, bogatego scenografa, który w początkowym etapie znajomości nie ujawnia swojego statusu materialnego i zawodowego kobiecie. Każde z nich już po kilku minutach rozmowy wydaje na siebie wyrok. Oboje ocenili siebie negatywnie, jednak nieznana siła i niewidoczne moce przyciągają ich ku sobie. To sprawia, że z każdą stroną poznajemy motywy ich działania i przekonujemy się, że każdy z nas ocenia innych ludzi przez pryzmat swoich doświadczeń. To bardzo krzywdzące dla ludzi, których dopiero poznajemy i również dla nas dlatego, że dobrzy ludzie mogą być przez nas odrzuceni z powodu pomyłki. Akcja tej historii nie nudzi się zbyt szybko, nie odczuwałam znużenia w trakcie jej czytania, a wręcz przeciwnie. Główne postacie mają w sobie coś, co sprawia, że momentami ich się kocha, a w kolejnej chwili ma się ochotę uderzyć Heather lub Setha żeby zobaczyli prawdę i zdjęli ubrane maski. Z czasem udaje nam się odkryć dlaczego bohaterowie zachowują się tak, a nie inaczej. Książka pokazuje, że często ciężko się odciąć od przeszłości i nie raz dzieje się tak, że to właśnie wydarzenia z dawnych czasów motywują aktualne działania i mają negatywny lub pozytywny wpływ na nas i nasze zachowanie. Nie jest to książka, która powali Was z nóg i sprawi, że odmienicie swoje życie, jednak daje mocny przekaz i myślę, że spodoba się wielu czytelnikom. • Każdy z Was, kto lubuje się w romansach, książkach o miłości, pełnych uczuć i miłej atmosfery, z pewnością ulegnie tej książce. Ja osobiście polecam ją osobom, które mają chwilę wolnego czasu i chcą zrelaksować się i miło spędzić czas. To książka doskonała na letnie, długie wieczory!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo