Egomaniac

Autor:
Vi Keeland
Tłumacz:
Sylwia Chojnacka
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece - Illuminatio Łukasz Kierus (2018)
Legimi (2018)
Wydane w seriach:
Niegrzeczne Książki
ISBN:
978-83-65442-35-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0 (2 głosy)

Zadziorne love story bestsellerowej autorki „Gracza” i serii MMA Fighter. Nietypowa relacja między terapeutką małżeńską i cynicznym prawnikiem rozwodowym. Emerie Rose poznaje Drew Jaggera w nietypowych okolicznościach. Bierze go za przestępcę, który włamał się do jej biura. Okazuje się jednak, że przystojniak jest właścicielem lokalu, a Emerie została oszukana przez człowieka, który wynajął go jej bezprawnie. Po kilku godzinach spędzonych na posterunku Drew lituje się nad dziewczyną i składa ofertę nie do odrzucenia. W zamian za pomoc w biurze pozwala jej zostać w lokalu, dopóki nie znajdzie własnego. Terapeutka małżeńska i cyniczny prawnik rozwodowy zostają skazani na pracę obok siebie. Pełna temperamentu Emerie powinna być wdzięczna i nie komentować pracy Andrew. Nie może się jednak powstrzymać. Para wdaje się w potyczki słowne i dokucza sobie na każdym kroku. Z każdym dniem przyciąganie między nimi jest coraz większe.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Egomaniac" to wbrew pozorom nie jest zwykły romans, który przeczytamy w kilka godzin i szybko o nim zapomnimy. To książka, która ma w sobie coś, co sprawia, że zostaje z nami na dłużej. Może właśnie przez to bardzo lubię książki Vi, bo potrafi połączyć dobry romans z bardzo przyjemną i wciągającą fabułą, która napędza dalsze wydarzenia i nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Emerie Rose to młoda terapeutka, która wierzy, że każde małżeństwo jest w stanie uratować, że miłość jest lekiem na całe zło, jednak kiedy chce rozpocząć nowy rozdział i wynajmuje gabinet w niesamowitej okolicy i równie szokującej niskiej cenie, okazuje się, że padła ofiarą oszusta. Prawdziwym właścicielem tego samego gabinetu jest Andrew Jagger, przystojny i mocno zawzięty prawnik specjalizujący się w rozwodach. Mężczyzna w przeciwieństwie do rudowłosej piękności nie wierzy w miłość, jest pewny tego, że w każdym związku czy małżeństwie dochodzi do momentu, w którym jedna ze stron odejdzie i zabierze ze sobą wszystko, czego się dorobili wspólnie. Tych dwoje ludzi o całkowicie przeciwnych charakterach będą tworzyć wybuchowy duet, który z pewnością przysporzy Wam wiele śmiechu, smutku i radości. Ich życie nie jest usłane różami, a postać Drew, wbrew pozorom, nie jest tak zła. Poprzez swoje doświadczenia życiowe zmienił podejście do kobiet, związków, jednak jak zajdzie potrzeba to potrafi przewartościować wszystkie sprawy i odmienić swój los. A punktem zapalnym będzie właśnie Emerie. Vi Keeland w cudowny sposób przedstawiła zmianę jaka zaszła w Andrew. To właśnie na nim skupiła całą uwagę i według mnie była to dobra decyzja. W dodatku, chyba pierwszy raz nie mogę zgodzić się z tytułem książki. I zdecydowanie muszę zaprzeczyć błędnym jego interpretacjom - Drew nie jest typem egomaniaka, ja odniosłam wrażenie, że megalomania to tylko jego sposób na obronę swojego zranionego serca, dlatego właśnie z każdą stroną bardziej zakochiwałam się w jego postaci. Ta powieść to zdecydowanie emocjonalna karuzela, która sprawi, że zwariujecie jeśli nie przeczytacie jej do końca! • Myślę, że każdy z Was odnajdzie w tej książce coś, co przemówi do Waszej duszy. Ja pokochałam tę parę już po kilku pierwszych rozdziałach, a z każdą kolejną stroną moje uczucie tylko się umacniało!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo