Detektyw Melania kura:

poprowadź z nią śledztwo

Autor:
Ewa Martynkien
Ilustracje:
Katarzyna Kołodziej
Wydawcy:
Edipresse Polska (2018)
Edipresse Książki (2018)
Wydane w seriach:
Edipresse Książki
ISBN:
978-83-8117-359-9
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
powieści
proza
zbiory opowiadań
4.0

Melania Kura mieszkała w małej miejscowości Koniec Świata w gospodarstwie Jakuba, który był nie tylko dobrym gospodarzem lecz także najlepszym przyjacielem Melanii. Melania od zawsze marzyła o tym, by zostać detektywem. Kiedy tylko słyszała, że gdzieś zwalnia się posada od razu składała podanie. Niestety była kurą, a jak wiadomo kur nikt nie traktuje poważnie. Jednak Melania czuła, że w końcu musi się coś wydarzyć, bo bycie detektywem było dla niej jak dziobanie ziaren na podwórzu po prostu nieodzowne do życia. Pewnego dnia Jakub chcąc pomóc swojej najlepszej przyjaciółce podarował jej elegancki mundurek i zaproponował pracę strażnika w swoim gospodarstwie, gdyż pies Nygus kompletnie się nie sprawdzał w tej roli. Melania bez wahania od razu się zgodziła. Odtąd każdego ranka wdziewała swoje służbowe ubranko i wyruszała do pracy doglądając nie tylko gospodarstwa Jakuba, ale także okolic Końca Świata. Pewnego dnia Melania przechadzała się na rzeką Smętką. Zaniepokoił ją fakt, że kochające czystą wodę ryby Miętusy postanowiły się wyprowadzić. Czyżby woda była zatruta? Przeszukując brzeg rzeki Melania odkryła nielegalne wysypisko śmieci! Postanowiła jak najszybciej znaleźć sprawcę. I tak oto zaczęło się trzymające w napięciu śledztwo, podczas którego Melania musiała nie tylko wykazać się wrodzoną intuicją i odwagą, ale także dokonać wyboru, kiedy podejrzenie padło na Jakuba. Dobro Końca Świata i rzeki Smętki, odpowiedzialność Melanii i jej silna determinacja pomogły przezwyciężyć wszystkie trudności. Melania wraz ze swoim nowym asystentem psem Nygusem trafiła do gospodarstwa Walentyny Lament, gdzie natknęła się na Waldemara K. pomocnika, który za odpowiednią opłatą wywoził śmieci jak się okazało na dzikie wysypisko. Tak oto Melanii udało się doprowadzić dochodzenie do końca, znalazła winnego, a sama założyła agencję detektywistyczną na Końcu Świata i spełniła swoje marzenie i zostaniu detektywem. Książeczka zaopatrzona jest w krótkie wyjaśnienie teoretyczne dotyczące problematyki dzikich wysypisk oraz w zagadki dla przyszłych eko detektywów.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Urocza książka dla małych detektywów, w której w świecie ludzi śledztwo prowadzi kura Melania przy pomocy psa, Nygusa. Wszystko z dawką wiedzy ekologicznej. • To była bardzo przyjemna lektura. Do przeczytania na raz bądź dwa podejścia. • Na końcu książki znajduje się mała niespodzianka dla czytelnika w postaci dodatkowych zagadek.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo