Miasteczko Crimson Lake

Tytuł oryginalny:
Crimson Lake
Autorzy:
Candice Fox
Andrzej Jankowski
Tłumacz:
Andrzej Jankowski
Wydawcy:
Wydawnictwo Amber (2018-2022)
Legimi (2018-2022)
ISBN:
978-83-241-6579-7, 978-83-241-6650-3
978-83-241-8039-4, 9778-83-241-6579-7
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0 (5 głosów)

Godzina 12.46 – Trzynastoletnia Claire Bingley stoi na przystanku autobusowym.

Godzina 12.47 – Detektyw Ted Conkaffey zatrzymuje obok niej samochód.

Godzina 12.52 – Dziewczynka znika...

Sześć minut – tyle trzeba, żeby zrujnować policyjnemu detektywowi Tedowi Conkaffeyowi życie.

„Miałem bardzo mroczne myśli, kiedy znalazłem Kobietę. Jedynym moim towarzyszem od miesięcy był pistolet, a pistolety po jakimś czasie, jeśli przebywa się z nimi dostatecznie długo, zaczynają mówić do człowieka. Broń patrzyła na mnie czarnym okiem, kiedy tłukłem się po pustym domu, widziała, że całymi dniami nie rozpakowuję pudeł z korytarza. Leżała na boku i osądzała moje picie. Pewnej nocy, w połowie butelki Wild Turkey, zacząłem pytać pistolet, jaki ma kurwa sposób na to wszystko, skoro jest taki mądry. Pistolet miał tylko jedną odpowiedź.

Poprzedniego wieczora, zanim znalazłem Kobietę, przez okno wpadła kolejna cegła. Trzecia, odkąd przyjechałem do Crimson Lake. Tym razem nie chciało mi się nic robić z oknem. Przez dłuższy czas patrzyłem na szkło, potem poszedłem na tylny ganek. Druciany płot na końcu podwórka, który chronił mnie przed krokodylami, był nienaruszony. Płot miał też w sobie coś znajomego. Przywykłem do oglądania świata przez ostre druty...”

Detektyw Ted Conkaffey oskarżony – ale nie skazany – za uprowadzenie trzynastoletniej dziewczynki po zwolnieniu z więzienia ucieka na północ Australii, na parne, opanowane przez krokodyle mokradła Crimson Lake.

Prywatna detektyw Amanda Pharell też wie, co to znaczy być wrogiem publicznym numer jeden. Odsiedziała wyrok za zabójstwo. Teraz ma zlecenie odnalezienia zaginionego pisarza-celebryty, którego życie skrywa więcej tajemnic niż jej własne.

Amanda wynajmuje do pomocy Teda: człowieka jeszcze bardziej znienawidzonego w miasteczku niż ona. Ale mieszkańcy Crimson Lake osaczają ich... Narasta wrogość i żądza linczu.

Czy dwoje prześladowanych wyrzutków zdoła rozwikłać nie tylko mroczne zagadki zniknięcia pisarza, ale i oczyścić się z ich własnych zbrodni?

CANDICE FOX to australijska autorka bestsellerowych kryminałów. Otrzymała rok po roku Ned Kelly Award – nagrodę Australijskiego Stowarzyszenia Pisarzy Kryminałów. W 2015 jej talent docenił James Patterson i wybrał ją na współautorkę swoich thrillerów - bestsellerów nr 1 „New York Timesa”.

Miasteczko Crimson Lake rozpoczyna serię, która będzie wydawana w USA i Europie. Tom drugi jeszcze w 2018 roku.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świetna książka, z bardzo oryginalną atmosferą i bohaterami, sam wątek kryminalny także ciekawy i trzymający w napięciu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo