Siódma plaga

Tytuł oryginalny:
Seventh plague
Autor:
James Rollins ...
Tłumacz:
Maria Gębicka-Frąc ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2018)
Legimi (2018)
Wydane w seriach:
Sigma Force
Cykl SIGMA
ISBN:
978-83-8125-130-3, 978-83-8125-197-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (2 głosy)

KOKTAJL KRYMINAŁU, THRILLERA HISTORYCZNEGO I POWIEŚCI PRZYGODOWEJ

James Rollins, odkrywa zapisane na kartach Biblii pradawne zagrożenie dla współczesnego świata.

JEŚLI BIBLIJNE PLAGI RZECZYWIŚCIE SPADŁY NA EGIPT, CZY ÓWCZESNY KATAKLIZM MÓGŁBY SIĘ POWTÓRZYĆ WSPÓŁCZEŚNIE, NA GLOBALNA SKALĘ?

Dwa lata po swoim zniknięciu na sudańskiej pustyni profesor Harold McCabe, lider brytyjskiej ekspedycji archeologicznej, odnajduje się nieoczekiwanie. Pogrążony jest jednak w szaleństwie i umiera zanim zdoła opowiedzieć, co go spotkało. Sprawa robi się jeszcze bardziej tajemnicza, gdy sekcja zwłok ujawnia, że ktoś zaczął mumifikować ciało profesora, kiedy ten jeszcze żył.

Zwłoki McCabe’a zostają wysłane do Londynu w celu dalszych badań, tymczasem niepokojące wieści nadciągają z Egiptu. Zespół medyczny, który badał ciało profesora, zapadł na nieznaną chorobę, która szybko rozprzestrzenia się w Kairze. Obawiając się najgorszego, współpracownik profesora zwraca się o pomoc do swojego długoletniego przyjaciela: Paintera Crowe'a, dyrektora Sigma Force. Rzecz jest poważna, ponieważ profesor McCabe wyruszył na pustynię, szukając dowodu na prawdziwość opowieści o dziesięciu plagach Mojżesza. W miarę narastania pandemii pojawia się coraz więcej pytań.

Czy biblijna historia znów się powtarza?

Zanim jednak dyrektor Crowe zdoła podjąć jakiekolwiek działania, pojawia się tajemnicza grupa zabójców, która zaciera wszelkie ślady. Ciało procesora zostaje wykradzione, a jego dom spalony. Sigma Force musi zwrócić się o pomoc do jedynej córki archeologa. Przeszukując pozostałości po badaniach ojca, Jane McCabe odkrywa zagadkowe związki pomiędzy, ostatnimi niepokojącymi wydarzeniami, a tajemniczą podróżą Marka Twaina, genialnymi wynalazkami Nikoli Tesli i przygodami słynnego podróżnika, Henry'ego Morgana Stanleya.

Aby rozwikłać tajemnicę sprzed tysiącleci, dyrektor Crowe i komandor Grayson Pierce wyruszają na przeciwległe krańce globu. Jeden z nich rozpocznie wyprawę na zadżumionych ulicach Kairu by dotrzeć do starożytnego grobowca pogrzebanego pod rozgrzanymi piaskami Sudanu; drugi zaryzykuje życie wszystkich, których kocha, aby powstrzymać szalonego geniusza zamkniętego w odległym arktycznym kompleksie inżynieryjnym. Zagrożenie ze starożytności nabiera realnych kształtów dzięki współczesnej nauce; w miarę jak pogłębia się globalny chaos, agenci Sigma Force zdają sobie sprawę, że ostatnia plaga zdziesiątkuje ludzkość.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:James Rollins Jim Czajkowski
Tłumaczenie:Maria Gębicka-Frąc Jan Kabat
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2018) Legimi (2018)
Serie wydawnicze:Sigma Force Cykl SIGMA
ISBN:978-83-8125-130-3 978-83-8125-197-6
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo