Legion płomienia

Tytuł oryginalny:
Legion of flame
Autor:
Anthony Ryan
Tłumaczenie:
Małgorzata Strzelec
Wojciech Szypuła
Lektor:
Joanna Domańska
Wydawcy:
Wydawnictwo Mag Jacek Rodek (2018)
Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018)
Legimi (2018)
Mag we współpr. z Biblioteka Akustyczna (2018)
Wydane w seriach:
Draconis memoria
Audiobook
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
książka do słuchania
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (2 głosy)

„Legion płomienia” to drugi tom cyklu Draconis Memoria, epickiej fantasy o wartkiej, obfitującej w magiczne przygody fabule osnutej wokół okrutnej wojny, w której wykuwają się zręby nowego cesarstwa.

Claydon Torcreek uszedł cało z rojącej się od smoków dżungli, wymknął się wrogim tubylczym plemionom i uniknął zimnego tchnienia zdrady, a mimo to jego kłopoty dopiero się zaczęły.

Legendarny biały smok, którego istnienie do niedawna wkładano między bajki, obudził się z długiego snu powodowany żarliwym pragnieniem spopielenia świata ludzi. Jedno miasto padło już ofiarą jego potężnych legionów, a następne wkrótce pójdą w jego ślady – chyba że Clay zdoła odkryć prastary sekret pogrzebany w lodach dalekiego południa. Aby tego dokonać, będzie musiał po raz kolejny zmierzyć się z niewyobrażalnym zagrożeniem. Różnica jest taka, że tym razem w jego rękach spoczywa los nie tylko ojczystego kraju, lecz całego świata.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo dobry drugi tom, trzymający poziom. Zaskoczył mnie rozwojem fabuły i jestem niezmiernie ciekawa, do czego to wszystko zmierza. Czy będzie to jeden wielki happy end z bohaterami idącymi w stronę zachodzącego słońca? • Ta część jest nieśpieszna, mimo że dużo się tu dzieje, trup ścieli się gęsto, a bitka goni bitkę. Bardzo podoba mi się perspektywa Skalanego i pobudki tej postaci są dla mnie takie niejasne i nieoczywiste. Czekam bardzo, żeby dowiedzieć się, do czego nas to zaprowadzi. • Niedługo jadę do mojej biblioteki po 3 tom. Będzie to seria, którą z pewnością przeczytam ciągiem.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Anthony Ryan
Tłumaczenie:Małgorzata Strzelec Wojciech Szypuła
Lektor:Joanna Domańska
Wydawcy:Wydawnictwo Mag Jacek Rodek (2018) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2018) Legimi (2018) Mag we współpr. z Biblioteka Akustyczna (2018)
Serie wydawnicze:Draconis memoria Audiobook Audiobook - Biblioteka Akustyczna książka do słuchania
ISBN:978-83-7480-827-9 978-83-7480-903-0 978-83-7480-951-1 978-83-7480-995-5 978-83-7480-996-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo