Wojna w eterze:

mówi Radio Wolna Europa

Autorzy:
Mariusz Urbanek
Mateusz Palka
Ilustracje:
Paweł Janczarek
Wydawcy:
Wydawnictwo Ossolineum (2017)
Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Wydane w seriach:
Świadkowie Historii
Świadkowie Historii - Zakład Narodowy im. Ossolińskich
ISBN:
978-83-65588-38-8
Autotagi:
druk
ikonografia
komiksy
książki
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy - Katalog centralny
3.0

3 maja 1952 roku Jan Nowak łamiącym się ze wzruszenia głosem mówi do rodaków w kraju: „Będziemy mówili wam prawdę o wypadkach rozgrywających się w świecie, którą sowiecki reżim chce przed wami ukryć, by zabić w was resztki nadziei. Będziemy mówili głośno to, czego społeczeństwo polskie wypowiedzieć głośno nie może, bo ma knebel na ustach”.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Komiks ciekawy, ale fragmentaryczny, więc jeśli ktoś nie orientuje się zbyt w wydarzeniach to może mieć wrażenie, że sytuacje są wyrwane z kontekstu. Kreska fajna, pasuje do tematu.
    +2 trafna
Dyskusje
  • perfect
    I have always enjoyed meeting new people, especially beautiful girls. On BongaCams, I found exactly what I was looking for - open, cheerful models who make contact themselves. In the live sex section, you can even influence what's happening - it's interactive, not just watching. Try it, you won't regret it.
    Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 29.04.2025 14:30
    connerben461   
    [awatar]
    connerben461
Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo