Komisarz

Autor:
Paulina Świst
Lektorzy:
Laura Breszka
Mateusz Król
Wydawcy:
Wydawnictwo Akurat (2017-2023)
Wydawnictwo Akurat - Muza (2017-2023)
Muza SA (2017)
Legimi (2017)
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
3.9 (27 głosów)

Zuzanna Kadziewicz żyje jak pod kloszem. Kochający ojciec-biznesmen trzyma nad ukochaną jedynaczką parasol finansowy. Zuzanna pracuje jako pedagog z pasji, nie dla chleba. Uwielbia pomagać dzieciom. W jej odrealnionym świecie pewnego dnia pojawia się mężczyzna…

Radosław jest wykształcony, męski, przystojny, dobrze wychowany, zamożny. Potrafi się znaleźć w teatrze, cierpliwie doradzać w butikach. W dodatku, po pięciu tygodniach znajomości, wyjaśnia się, że jest gentelmanem w łóżku. Prawdziwy ideał.

Niestety, wyśniony mężczyzna okazuje się policjantem. Komisarz Radosław Wyrwa – fachowiec od działań „pod przykrywką”. Zuzanna to dla niego tylko figurantka, zaledwie narzędzie służące do rozpracowania ciemnych interesów ojca. Antoni Kadziewicz, na pozór szanowany biznesmen, w rzeczywistości zwabia z Ukrainy dziewczyny do domów publicznych. Zadłużony, szantażowany przez ukraińskich mafiosów, nie potrafi wydostać się z matni.

Szansą może być współpraca z prokuratorem Łukaszem Zimnickim. „Zimny” przedstawia plan. Kadziewicz w obawie przed dożywociem, godzi się zostać „wtyką” i podejmuje grę na dwa fronty…

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • “Komisarz” to kontynuacja Prokuratora, a więc pojawiają się bohaterowie, których już znamy i zdążyliśmy polubić, jest równie dobra i wciągająca jak pierwsza. Kolejny silny facet, u którego boku przypadkiem ląduje kobieta zagubiona. Ale on jej nie da się zgubić do końca. ​Niezbyt skomplikowany kryminał z nutką erotyzmu. Drugą część cyklu Prokurator, również bardzo przyjemnie się czyta,chociaż język użyty w książce może razić co wrażliwsze duszyczki - jest dość wulgarny i dosadny. Ale cięte riposty, poczucie humoru autorki, bardzo mi się podoba.Z jednej strony chce się czytać szybko, akcja się kreci, wciąga, z drugiej strony żal że zbliżamy się do końca. Super, miło spędzony czas.Warto przeczytać.
  • "Komisarz" jest 2 książką z tej serii. • Tutaj mamy kontynuację pierwszej części ale z innymi bohaterami. Jest seks, jest zabawa, są wulgaryzmy i morderstwo. Jest i "Szary" • Tutaj głównymi bohaterami jest komisarz Radoslaw Wyrwa i córka bogatego biznesmena -Zuzanna . On twardy glina, ona rozpieszczona jedynaczka. • Wyrwa jest fachowcem od działań pod przykrywką, a Zuza jest jego figurantką. • Gdy jej tata zaczyna tracić grunt pod nogami - zaczyna współpracę z Zimnym. Dla Zuzy bańka mydlana w której jest otoczona pryska. Akcja zaczyna się rozkręcać. • W tej książce mamy więcej romansu niż kryminału. Książce charakteru dawał Wyrwa, niestety Zuzy nie polubiłam. • Plus za pociągnięcie wątku Kingi i Łukasza.
  • Czytałam, że w drugim tomie wątek kryminalny miał być lepiej rozwinięty niż w pierwszym. Może i tak było, ale tylko nieznacznie. Dalej to romans ze szczatkową fabułą kryminalną. • Ale dalej się czyta jednym tchem, w jeden wieczór i myśli się o kolejnym tomie. Od kilku lat czytam w 99% procentach kryminały, romansu chyba nie przeczytałam nigdy w całości. A jednak w tym coś jest. • Nie jest to ambitna literatura, nie pozsotawia po sobie za dużo przemyśleń. Ale jest świetna, żeby usiąść po ciężkim dniu i przestać myśleć o codzienności.
  • Kontynuacja "Prokuratora" - nawet wciągająca.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Paulina Świst
Lektorzy:Laura Breszka Mateusz Król
Tłumaczenie:Laura Breszka Mateusz Król
Wydawcy:Wydawnictwo Akurat (2017-2023) Wydawnictwo Akurat - Muza (2017-2023) Muza SA (2017) Legimi (2017)
Serie wydawnicze:Prokurator Powieść Kolekcja Książek Pauliny Świst Powieść (Muza) Prokurator - Paulina Świst
ISBN:978-83-287-0791-7 978-83-287-0805-1 978-83-287-0940-9 978-83-287-0941-6 978-83-287-1062-7 978-83-287-1124-2 978-83-287-2169-2 978-83-287-2504-1 978-83-287-2506-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika folklor książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza przemówienia zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 34 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo