Mysz, która chciała być lwem

Tytuł oryginalny:
Lion inside
Autor:
Rachel Bright ...
Ilustracje:
Jim Field ...
Tłumacz:
Barbara Supeł
Wydawca:
Wydawnictwo Zielona Sowa (2015-2024)
Wydane w seriach:
Który, która, które
Autotagi:
druk
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
poezja
wiersze
Więcej informacji...
4.8 (6 głosów)

Co zrobić, żeby zwrócić na siebie uwagę? Ta myśl nieustannie nurtowała małą myszkę, którą wszyscy ignorowali. Pewnego dnia postanowiła to zmienić, a efekty jej starań poznamy w uroczej książeczce pt. "Mysz, która chciała być lwem". Mała Mysz ma jedno pragnienie. Chce w końcu zostać zauważona. Ma wrażenie, że to właśnie małe rozmiary są przyczyną ignorowania jej przez inne zwierzęta. Stale o tym myśli i wpada na oryginalny pomysł. Tyle że budzi on w niej pewne obawy. Ma zamiar poprosić o pomoc lwa, a jak wiadomo, jest to duże i groźne zwierzę. Mimo to chęć bycia zauważoną zwyciężyła i myszka zebrała się na odwagę, żeby poprosić lwa o lekcje ryczenia. O tak, kiedy nauczy się potężnie ryczeć, to nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Nareszcie zwróci na siebie uwagę! Podczas spotkania z lwem stało się coś, co wprawiło ją w prawdziwe zdumienie. Okazało się, że to wcale nie w ryczeniu i rozmiarze tkwi siła. Prawdziwa moc pochodzi z zupełnie innego źródła, o którym mała bohaterka nigdy nawet nie pomyślała. Mysz, poznając tę tajemnicę, nauczyła się czegoś ważnego. Co takiego przekazał jej lew? I w czym tkwił sekret? Dzięki tej książeczce dzieci dowiedzą się, że prawdziwa wielkość wcale nie oznacza posiadania dużej siły fizycznej, gabarytów olbrzyma czy donośnego głosu. Jest to zabawna i pouczająca jednocześnie historia dla najmłodszych.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Absolutnie wspaniała historia o tym, że liczy się nasze serce i determinacja a nie co sądzą o nas inni. Piękne ilustracje, lekkie i barwne rymy, zakończenie z morałem.
  • Krótka, rymowana historyjka o myszce, która przezwyciężyła strach i zaprzyjaźniła się z lwem. Dla mnie super! Czytałam 3- i 5-latce.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Rachel Bright Jim Field
Ilustracje:Jim Field Barbara Supeł
Tłumacz:Barbara Supeł
oraz:Barbara Supeł
Wydawca:Wydawnictwo Zielona Sowa (2015-2024)
Serie wydawnicze:Który, która, które
ISBN:978-83-8073-593-4 978-83-8154-904-2 978-83-8240-424-1 978-83-8240-917-8 978-83-8299-118-5 978-83-82999-118-5
Autotagi:beletrystyka druk epika ikonografia komiksy i książki obrazkowe książki liryka literatura literatura piękna opowiadania poezja powieści proza wiersze zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 32 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo