Saga kryminalna: Czarownica

Tytuł oryginalny:
Häxan
Autor:
Camilla Läckberg
Tłumacz:
Inga Sawicka
Lektor:
Marcin Perchuć
Wydawcy:
Legimi (2020-2023)
Wydawnictwo Czarna Owca (2011-2023)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.9 (30 głosów)

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy.

Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

Audiobook w interpretacji Marcina Perchucia

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nieco słabsza powieść tej autorki. Tym razem książka jest zdecydowanie zbyt długa, przesłodzona (wątki rodzinne są już niesmacznie urocze, słodkie i pełne idylli i wzajemnego uwielbienia), trudo się skupić.
    +2 trafna
  • Chciałoby się powiedzieć..."ale to już było". • "Czarownica" jak wszystkie poprzednie to przede wszystkim w 90% powieść społeczno-obyczajowa a dopiero poozstałe 10 % stanowi wątek kryminalny który spina całość. • Tom 10 serii to taki odgrzewany kotlet - schematyczny, bez niespodzianek a stopień napakowania powieści tak dużą ilością bohaterów stwarza owszem wielowątkowość ale przyćmiewa zasadniczy trzon "Czarownicy". A propos tytułowej czarownicy - wątek historyczny sprzed 300 lat ciekawy choć przewidywalny i tak naprawdę czy potrzebny /?/, tylko zwiększający objętość książki. • Konsekwencja autorki w obranych celach typu "wciskania" Eriki do śledztwa, głupota Bertilla czy matkowanie Rity nie wymaga komentarza i nadaje się tylko do przełknięcia.
  • Po przeczytaniu " Czarownicy" notowania Camilli Läckberg w moim osobistym rankingu pisarzy znów nieco wzrosły. Tym razem ofiarą zbrodni jest dziecko, którego śmierć rzecz jasna związana jest również z pewnym zabójstwem sprzed wielu lat. Czyli jak zwykle formuła ta sama. Autorka z uporem maniaka brnie w ten sam schemat. Nie da się ukryć, że jest to pewnie dla niej bardzo wygodne, a dla czytelnika? Myślę, że chyba niekoniecznie. Przydałaby się mimo wszystko jakaś zmiana tej stałej, nieco oklepanej formy. Dlaczego tak uważam? Bo w przypadku "Czarownicy" związek między tytułem, występującą w nim rzekomą czarownicą, a wydarzeniami mającymi miejsce w obecnym nam czasie jest bardzo naciągany. Dla wielu może być nawet niedostrzegalny. To tyle w tym temacie. Ogólnie wątek kryminalny jest "zjadliwy" i nie można mu niczego zarzucić. Jest interesujący, zaskakujący i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Polecam zatem mimo mojego małego ALE.
  • Kolejny tom w tej samej formule jest już nudny i przesadzony. Ile złych rzeczy może wydarzyć w małym szwedzkim miasteczku. Jak angielskim Midsommer z logicznego punktu widzenia wszyscy powinni być juz nieżywi lub się wyprowadzić.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
usunięte konto
Opis
Inne tytuły:Stenhuggaren Fjällbacka. Czarownica
Autor:Camilla Läckberg
Tłumacz:Inga Sawicka
Lektor:Marcin Perchuć
Wydawcy:Legimi (2020-2023) Wydawnictwo Czarna Owca (2011-2023)
Serie wydawnicze:Saga kryminalna Czarna Seria Saga o Fjällbace Czarna Seria - Jacek Santorski Czarna Seria - Wydawnictwo Czarna Owca Audiobook Audiobook - Wydawnictwo Czarna Owca Duże Litery Fjällbacka-serien Saga o Fjällbace - Camilli Läckberg Kolekcja Camilii Läckberg [10] kryminał
ISBN:978-83-8015-079-9 978-83-8015-682-1 978-83-8015-776-7 978-83-8015-817-7 978-83-8015-971-6 978-83-8143-426-3 978-83-8143-909-1 978-83-8143-910-7 978-83-8252-959-3
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 muzyka nagrania nagrania muzyczne powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 45 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo