Tożsamość nieznana, NN

Autor:
Karolina Wójciak
Wydawcy:
Karolina Wójciak (2017-2023)
Legimi (2017-2023)
Rozpisani.pl (2017)
ISBN:
978-83-948013-0-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
5.0

Dwa życia, dwa światy, dwie odrębne przestrzenie.Krystian, nastolatek, który po tragicznej śmierci matki zaznaje biedy i uczy się życia z ojcem alkoholikiem, po jednej z awantur w domu zostaje wyrzucony na ulicę. Walcząc o przetrwanie, wkracza do światka przestępczego.Lena, studentka dziennikarstwa, której ojciec - dobrze sytuowany prawnik - bezwzględnie narzuca styl życia, wraca na wakacje do Sopotu przekonana, że będzie to kolejne nudne lato u boku ojca despoty. Tymczasem tych kilka tygodni nad morzem diametralnie odmieni jej los.Dwie kontrastujące ze sobą historie o miłości, poświęceniu i drugich szansach.Czy Krystiana trudny start w dorosłe życie sprawi, że stoczy się na dno? Czy wybór Leny będzie właściwy? Czy błędy młodości przekreślają szanse na godne życie?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Genialna. Uwielbiam Karolinę Wójciak, wszystkie jej książki gorąco polecam, nie sposób się od nich oderwać. Mam wrażenie, że wszystkie fabuły są z wielką starannością przemyślane. Historia w książce "Tożsamość nieznana" została przedstawiona i napisana w taki sposób, że z łatwością przeniosłam się do świata bohaterów, miałam wrażenie, że jestem jednym z nich i wszystko przeżywałam tak, jakby to naprawdę działo się w moim życiu. Po przeczytaniu tej książki trudno mi było wrócić do rzeczywistości i mojego życia. Nie sposób nie wspomnieć, jaką mądrość można wynieść z tej książki: Nikt z nas nie może cofnąć czasu i zmienić wydarzeń na zupełnie inne, ale zawsze bez względu na sytuację, można zacząć dziś, zmienić swoje życie i napisać całkiem nowe zakończenie. Nigdy nie jest za późno, żeby pójść inną drogą.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
ewacalko
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo