Cud

Tytuł oryginalny:
Wonder
Autor:
Emma Donoghue
Tłumacz:
Ewa Borówka ...
Wydawcy:
Legimi (2017)
Wydaw. SONIA DRAGA Sp. z o. o (2016-2017)
ISBN:
978-83-7999-936-1, 978-83-8110-196-7
83-7999-936-1, 978-8110-196-7
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.8 (5 głosów)

Tajemnica, która nosi znamiona cudu, czy próba morderstwa? W 1850 roku mieszkańców małej wioski w Irlandii zadziwia osobliwy post Anny O’Donnell, który rozpoczyna się jako dobrowolne i żarliwe wyznanie wiary. Po kilku tygodniach spożywania wyłącznie tego, co O’Donnell określa jako „mannę z nieba”, zainteresowanie historią „cudu” sięga zenitu. Do skromnej chaty rodziny O’Donnellów ustawiają się kolejki głodnych duchowych przeżyć turystów, a zagraniczna gazeta przysyła dziennikarza, który ma opisać tę niebywałą sensację. Lib, angielska pielęgniarka i uczennica Florence Nightingale, przez dwa tygodnie ma obserwować sytuację i ocenić, czy Anna jest oszustką. Gdy stan głodującej się pogarsza, do obowiązków Lib, poza opieką nad dzieckiem, dochodzi ustalenie, dlaczego dziewczynka może być ofiarą rozciągniętego w czasie morderstwa.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka absolutnie doskonała, od której nie można się oderwać!!
  • Dosyć ciekawa, wciągająca i na pewno oryginalna historia. Oryginalne tło historyczne, realistycznie opisana ślepa wiara, niepokojące opisy otoczenia.
  • Opowieść o ślepej wierze w Boga oraz zadziwiająca zabobonność i wiara w skrzaty i wierzenia ludowe.Zastanawiająca postawa rodziców dziewczynki opłakującej śmierć brata a zarazem ukrywającej wstydliwą tajemnicę.W sam środek zamieszania w niewielkiej irlandzkiej wiosce wkracza Lib.Trzymająca się twardo swoich zasad i rygorystycznie wyszkolona niewierząca pielęgniarka.Podobno wiara czyni cuda,ale czy na pewno?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Emma Donoghue
Tłumaczenie:Ewa Borówka Zofia Szachnowska-Olesiejuk
oraz:Ewa Borówka
Wydawcy:Legimi (2017) Wydaw. SONIA DRAGA Sp. z o. o (2016-2017)
ISBN:978-83-7999-936-1 978-83-8110-196-7 83-7999-936-1 978-8110-196-7
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo