Niebiosa mogą runąć

Tytuł oryginalny:
Heavens may fall
Autor:
Allen Eskens
Tłumacz:
Robert P. Lipski
Wyd. w latach:
2016 - 2018
ISBN:
978-83-8053-229-8, 83-8053-229-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.7 (3 głosy)

Kolejna książka autora Pogrzebanego życia i Skradzionego życia Wyrafinowana, chłodna proza Eskensa potrafi zmrozić krew w żyłach. „New York Times Book Review” Detektyw śledczy Max Rupert i mecenas Boady Sanden są przyjaciółmi, lecz nadchodzące wydarzenia poddadzą więzy ich przyjaźni bolesnej próbie. Max, jeden z głównych bohaterów poprzednich dwóch powieści Allena Eskensa, jest przekonany że Jennavieve Pruitt została zamordowana przez swojego męża Bena. Mecenas Sanden jest równie silnie przekonany, że Ben, jego klient, jest niewinny. W toku śledztwa i związanych z tym dramatycznych wydarzeń obaj zmuszeni będą do zweryfikowania swoich osądów i stawienia czoła osobistym demonom. Max wciąż nie może dojść do siebie po śmierci żony, choć minęły już cztery lata, a sprawa Pruitt przywoła dawne bolesne wspomnienia. Mecenas Sanden nie przyjął żadnej sprawy od śmierci swego klienta, niewinnego człowieka, którego Boady mógł uratować, jednak tego nie zrobił. Teraz wraca do sądu z przeświadczeniem o niewinności swojego klienta, pragnąc odkupić dawną porażkę. Towarzyszy mu młoda asystentka, studentka Lila Nash, znana z debiutanckiej powieści Eskensa Pogrzebane życie. W miarę jak ujawniane są kolejne szczegóły, dotyczące tej bulwersującej sprawy, Max i Boady, ugruntowani w swych przekonaniach, z wolna poznają zaskakującą prawdę o tragicznej śmierci Jennavieve Pruitt. Kolejna powieść Allena Eskensa to powrót Lili Nash, bohaterki debiutanckiej powieści Pogrzebane życie, a równocześnie rozwinięcie wątków rozpoczętych przez autora w drugiej powieści, w której dowiadujemy się o bolesnych bliznach skrywanych przez detektywa śledczego Maxa Ruperta i dramatycznych wydarzeniach z jego przeszłości.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo dobry kryminał. Historia ciekawa i opowiadania wielopostaciowo.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Allen Eskens
Tłumacz:Robert P. Lipski
Wydawcy:Wydawnictwo Słowne (2018) Legimi (2017-2018) Burda Publishing Polska (2017) Burda Książki (2017) Burda Publishind Polsa Sp. z o. o (2016)
ISBN:978-83-8053-229-8 83-8053-229-8
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo