Biegacz

Autor:
Piotr Bojarski
Wydawcy:
Wydawnictwo Błysk sp. z o. o (2023)
Legimi (2017-2023)
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2017)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
9788367739382, 978-83-7976-666-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
3.5 (6 głosów)

Bogdan Popiołek jest zwykłym czterdziestoczteroletnim nauczycielem historii, który w imię walki z nadwagą zaczyna biegać. W czasie oglądania wiadomości bohater rozpoznaje na materiale filmowym mężczyznę, którego spotkał podczas treningu. Okazuje się, że został on zamordowany.

Popiołek zdaje sobie sprawę, że jest prawdopodobnie ostatnim człowiekiem, który widział go żywego. Może również mieć wskazówki, które pomogą w ujęciu mordercy. Ku zdumieniu Popiołka jego informacje zostają całkowicie zignorowane przez policję i uznane za bezwartościowe. Sprawa śmierci mężczyzny nie daje mu spokoju. Coraz bardziej zaintrygowany sprawą nauczyciel postanawia sam dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło tego feralnego dnia w poznańskim lasku. Nie ma pojęcia, że w ten sposób ściąga na siebie uwagę nieodpowiednich ludzi…

Polityczne brudy i przekręty, ekologiczna afera i mroczne tajemnice z przeszłości. Biegacz to trzymający w napięciu kryminał, którego akcja wraz z postępami tytułowego biegacza z każdą stroną nabiera tempa. Czy dotrzymasz mu kroku?

© 2023 Wydawnictwo Błysk (Audiobook): 9788367739382

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zupełnie niepotrzebne aluzje polityczne zbijające z pantałyku. Natomiast historia kryminalna sama w sobie bardzo wciągająca.
  • Nauczyciel historii staje się początkującym detektywem. Swoją przygodę zaczyna od biegania podczas, którego odkrywa swoją misję. Próbuje rozwiązać zagadkę zmarłego bohatera. Bohatera, którego historię dopiero poznaje. • Pomysł fajny ba a nawet sympatyczny. Z tymże nienaturalny, sztuczny i bez emocji. Byłam bardzo ciekawa tej pozycji ale muszę szczerze przyznać, że czytałam lepsze książki z dreszczykiem. Nie oczekiwałam czegoś bardzo ambitnego i trudnego. Próby wniesienia szczypty humoru poprawiły mój odbiór ale nie zachwyciły. • Nie skreślam i z chęcią będę wpatrywac na rynku nowości autorstwa Pana Piotra. Warto czytać polską literaturę i z góry jej nie przekreślac. • Zapraszam do zapoznania się z tą pozycją być może Ty czytelniku będziesz miał inne odczucia w jej odbiorze.
  • Książka lekka ,czyta się dobrze. Nauczyciel historii zamienia się w dedektywa. Nie ma zbędnych opisów i dużo postaci. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo