Szczęściary

Autorzy:
Paulina Płatkowska
Agnieszka Jeż
Wydawcy:
Edipresse Książki (2017-2022)
Legimi (2017-2022)
Edipresse Polska (2017)
Wydawnictwo Czarna Owca (2017)
ISBN:
978-83-7945-773-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.0

Wyobraźcie sobie, że Bridget Jones ma bliźniaczkę. Albo serdeczną przyjaciółkę. Pomnóżcie jej przygody razy dwa. Doprawcie w dowolnych proporcjach dziećmi, rozwodami, ślubami, ciążami, dietami, awansami w pracy i wylatywaniem z niej. Gotowe? Przedstawiamy Wam zatem p r a w d z i w e Szczęści@ry... Zaczyna się... happy endem. Jagoda i Malina zaczynają wreszcie wieść swe wymarzone nowe życia. Po burzliwych wydarzeniach, śmiałych zmianach i ważnych decyzjach - teraz mają wszelkie powody, by spodziewać się błogiego, świętego spokoju: każda ma u boku ukochanego mężczyznę, dzieci, nowy dom, dobrą pracę - oraz przyjaciółkę w zasięgu maila. Tylko czy życie kobiety lubi płynąć jak uregulowana rzeka?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ustabilizowane życie, spokojne, pełne miłości i harmonii u boku kochanego męża, dzieci, w nowym domu i ciekawej pracy bohaterek - nastało po zaskakujących w ich życiu sytuacjach. • Skoro nie mogą widzieć się codziennie Joanna i Malina o swych radościach , kłopotach, przeżyciach i wspomnieniach opowiadają , pisząc do siebie e-maile. • Te elektroniczne listy to wgląd w życie bohaterek - poznajemy ich lęki i radości, realny obraz życia codziennego młodych małżeństw. • Z powieści płynie optymistyczne przesłanie, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki, że trzeba się cieszyć każdą chwilą i że wszystko jest w życiu możliwe. • Czyta się szybko i fajnie, choć kompozycja w formie listów nie należy do moich ulubionych narracji, ale tu wyjątkowo mi nie przeszkadzało. Polecam. Książka jest kontynuacją - "NIE ODDAM SZCZĘŚCIA WALKOWEREM" cz.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo