Demaskator

Tytuł oryginalny:
Whistler
Autor:
John Grisham
Tłumaczenie:
Andrzej Szulc
Anna Dobrzańska-Gadowska ...
Wyd. w latach:
2017 - 2024
Wydane w seriach:
Lacy Stoltz
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (4 głosy)

Nowa powieść Johna Grishama. Autor bestsellerowych thrillerów prawniczych: „Klient”, „Firma”, „Raport Pelikana” spopularyzowanych przez kino lat 90., powraca w wielkim stylu. Ebook „Demaskator” trzyma w napięciu do samego końca. Czego oczekiwałbyś od sędziów? Prawdopodobnie sprawiedliwości i mądrości. Chciałbyś też pewnie, aby sądy były niezawisłe, bezstronne i rzetelne. Tylko wtedy zapewniają praworządność i stanowią solidną podstawę wymiary sprawiedliwości. Wielu ludzi chciałoby wierzyć, że w procesach, które się odbywają, sprawcy zostają ukarani, a ofiary otrzymują należne zadośćuczynienie, że wyroki wydawane są uczciwie. W ebooku „Demaskator” – utrzymanym w klimacie reportażu śledczego – John Grisham pokazuje, że nie zawsze tak jest. Zdarza się, że sędziowie są skorumpowani i naginają zasady w imię prywatnych interesów. Prawniczka Lacy Stoltz pracuje dla stanowej komisji etyki sędziów. Komisja zajmuje się rozpatrywaniem skarg składanych na sędziów. Jeśli są one uzasadnione, dąży do odebrania sędziemu immunitetu i licencji prawniczej. Lacy, po latach działania w komisji, wie, że największym problemem w środowisku sędziów jest niekompetencja a nie branie łapówek. Nie znaczy to jednak, że ten drugi problem nie istnieje. Pewnego dnia Lacy musi zająć się sprawą sędziego, któremu zarzucono korupcję. Oskarżoną jest sędzia z północnej Florydy. Zarzuty przeciwko niej wniósł, pozbawiony uprawnień adwokackich, Greg Myers. Według niego, sędzia wydaje niewłaściwe wyroki w zamian za milionowe łapówki. Pieniądze mają pochodzić z kasyna finansowanego przez mafię. Myers chciałby powstrzymać te nieuczciwe działania i to jak najszybciej. Jego klient utrzymuje, że zna prawdę i, chcąc pozostać porządnym obywatelem, doniesie o tym władzom. Lacy Stolz czuje, że nie będzie to łatwa sprawa i że zajęcie się nią będzie bardzo niebezpieczne. Z powodu braku niepodważalnych dowodów prawniczka musi wykroczyć daleko poza swoje uprawnienia.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Osobiście nie lubię kryminałów, choć czasem zdarzają się dobre, ale ten nie przypadł do gustu.
  • Wreszcie znakomity kryminał. Zrażony marnością prze­rekl­amow­anyc­h "mistrzów" gatunku niechętnie sięgnąłem po Grishama, którego wcześniej nie czytałem. Warto było! Żywe postaci, dobre dialogi no i świetnie wymyślona akcja. Totalnie skorumpowana sędzina ze stanu Floryda, opływająca w luksusy, strzeżona przez przestępczy syndykat i gotująca się do rozprawy z nią gromadka dziwnych ludzi o dziwnych intencjach, z rządowymi agentami sądowej dyscyplinarki w rolach głównych. Ciężkie miliony, złowrogie kasyno, pazerne plemię Indian. Nic, tylko czytać.
  • Dobry Grisham, chociaż bardziej w stylu sensacyjnym niż typowo prawniczym.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The Whistler
Autor:John Grisham
Tłumaczenie:Andrzej Szulc Anna Dobrzańska-Gadowska Dobrzańska Anna Szulc Andrzej
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2017-2024) Albatros - Andrzej Kuryłowicz (2017) Legimi (2017) Wydawnictwo Albatros SP (2017) Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz (2017)
Serie wydawnicze:Lacy Stoltz
ISBN:978-83-7985-424-0 978-83-7985-963-4 978-83-7985-964-1 978-83-8125-604-9 978-83-8361-081-8 978-83-7995-963-4
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 31 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo