Kiedy pozostaje żal

Autor:
Jong de Lisa
Tłumacz:
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Wydawca:
Wydawnictwo Filia (2016-2017)
Wydane w seriach:
Rains
ISBN:
978-83-8075-195-8
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
4.3 (3 głosy)

Miałam zaplanowane całe życie. Idealny chłopak. Świetni przyjaciele. Wszystko układało się dokładnie po mojej myśli. Było tak aż do pewnej feralnej nocy, z której nic nie mogę sobie przypomnieć. To wszystko moja wina, a teraz zostały mi po nim jedynie wspomnienia. Tonęłam w wyrzutach sumienia, póki Sam Shea nie wrócił do mojego życia i nie pomógł mi się pozbierać. Powoli otworzył moje serce i zamieszkał w nim, zanim się zorientowałam, co właściwie się dzieje. Wiem, że na niego nie zasługuję. Próbuję poukładać swoje życie na nowo, ale zaczynają wracać do mnie okruchy wspomnień z tamtej pamiętnej nocy. Kłamstwa i sekrety powoli niszczą wszystko, co dla mnie drogie. Okazuje się, że być może nie jestem jedyną, która powinna czegoś żałować.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Kiedy pozostaje żal" to trzecia z serii "Rain". Tak jak dwie poprzednie mówi o niezwykle trudnych problemach, z którymi przyszło zmierzyć się młodym ludziom. Tym razem Rachel musi pogodzić się ze stratą ukochanego i żałobą, ale także poczuciem winy, żalem i ludźmi, którzy się od niej odwrócili. Dziewczyna próbuje także na nowo ułożyć sobie życie z Samem. Z tego powodu również dręczą ją wyrzuty sumienia. • Cy uda jej się zaznać szczęście? Czy przypomni sobie moment wypadku i to jak do niego doszło? Dlaczego prowadziła pod wpływem alkoholu? Czeka ją wiele trudnych chwil, ale są obok niej także przyjaciele - Ci prawdziwi, na których może liczyć. • Historia ta ma też swoje minusy - kompletna bezmyślność dziewczyny i osądzanie, bez wysłuchania drugiej osoby. Jest to dość irytujące, ale mimo to warto sięgnąć po tę książkę.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo