Spod zamarzniętych powiek

Autorzy:
Adam Bielecki
Dominik Szczepański
Lektor:
Maciej Kowalik ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Agora (2017-2024)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2007-2018)
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Czytak Larix 21663-21684
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
Więcej informacji...
4.6 (17 głosów)

Po bestsellerowym "Kukuczce" czas na opowieść o młodym następcy najsłynniejszego polskiego himalaisty.Adam Bielecki stał się jednym z najmocniejszych himalaistów na świecie, ale gdy miał trzynaście lat, z powodu wieku odmówiono mu udziału w kursie skałkowym. Gdy skończył piętnaście, usłyszał od starszego taternika, że kiedyś będzie z niego świetny wspinacz. Jeśli wcześniej się nie zabije.Ta książka to pierwsza pełna opowieść Adama Bieleckiego o jego osobnej drodze z górniczych Tychów na szczyty najwyższych gór świata. To także hołd dla bohaterów i twórców polskiego himalaizmu zimowego, w których szeregu Bielecki ustawił się, zdobywając jako pierwszy człowiek zimą Gaszerbrum I i Broad Peak. W dramatycznych historiach tych wejść Bielecki przede wszystkim opowiada o nieludzkich warunkach zimowej wspinaczki w Himalajach i Karakorum, sztuki uprawianej przez nielicznych na świecie, która stała się naszą narodową specjalnością."Możesz zostać w życiu, kim chcesz. Byleby nie górnikiem" ? usłyszał od ojca młody Adam Bielecki. Dorosły Adam nie mógł wziąć sobie tych słów do serca bardziej.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świetna książka. Kody qr -genialny pomysł.
  • Po książkę sięgnęłam z lekką obawą, ponieważ zdecydowanie nie jestem fanką alpinizmu. Daleka jestem również od "wędrówkowo-wspinaczkowych" motywów. Stwierdziłam jednak, że ze względu na popularność tematu zaryzykuję jej lekturę. • Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu okazało się, że książkę czyta się świetnie. Jest to niezwykle wciągająca, pełna pasji, przygód, krwi, potu, łez, dramatów i happy endów biografia człowieka, który nie bał się sięgnąć po marzenia. Z czystym sumieniem polecam!
  • Długo czekałam i się doczekałam... Polecam szczególnie tym, którzy tak szybko wydali osąd na Bieleckim po tragicznej wyprawie na Broad Peak. To wspaniała, szczera historia.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:21675
Autorzy:Adam Bielecki Dominik Szczepański
Lektorzy:Maciej Kowalik Filip Kosior
Wydawcy:Wydawnictwo Agora (2017-2024) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2007-2018)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Czytak Larix 21663-21684
ISBN:978-83-2402-9 978-83-268-1955-1 978-83-268-2402-9 978-83-268-2644-3 978-83-268-3351-9 978-83-268-4475-1
Autotagi:audiobooki autobiografie beletrystyka biografie CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD e-booki elementy biograficzne epika ikonografia książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna literatura stosowana MP3 nagrania pamiętniki publikacje popularnonaukowe zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 35 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo