Biuro przesyłek niedoręczonych

Autor:
Natasza Socha
Lektor:
Patrycja Szczepanowska
Wydawcy:
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2017)
Wydawnictwo Pascal (2016)
Legimi (2016)
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Czytak Larix 21291-21304
ISBN:
978-83-7642-875-8
Autotagi:
audiobooki
druk
powieści
proza
3.8 (18 głosów)

Są listy, których nie można zostawić bez odpowiedzi. Do Biura Przesyłek Niedoręczonych trafiają listy i paczki, które nigdy nie dotarły do adresatów. Zuzanna zaczyna tam pracować, bo ją samą też prześladuje pewien niewysłany w porę list. Z czasem coraz bardziej intrygują ją tajemnice innych ludzi. Kiedy trafia na listy, których nadawcy od trzydziestu ośmiu lat nie mogą się spotkać, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Ma czas do Wigilii, potem będzie za późno. Magiczna opowieść o zagmatwanych ludzkich losach, miłości jak z bajki i nieoczekiwanych konsekwencjach życzliwości.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Pełna ciepła książka, którą bardzo szybko się czyta. Niep­rawd­opod­obna­ historia, lecz pełna świątecznej magii. W sam raz na grudniowe wieczory.
  • Do Biura Przesyłek Niedoręczonych trafiają listy i paczki, które nigdy nie dotarły do adresatów. Zuzanna zaczyna tam pracować, bo ją samą też prześladuje pewien niewysłany w porę list. Z czasem coraz bardziej intrygują ją tajemnice innych ludzi. Kiedy trafia na listy, których nadawcy od trzydziestu ośmiu lat nie mogą się spotkać, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Ma czas do Wigilii, potem będzie za późno. • Pomysł ciekawy, ale wykonanie słabe, spodziewałam się po opisie czegoś lepszego, opowieść płynie jednolicie, bardzo monotonnie, wręcz nudno. Brakuje mi jakichś nagłych zwrotów akcji, takich ważniejszych wątków, bardziej zaakcentowanych, zabrakło mi w niej emocji. • Mamy też milion dygresji i niepotrzebnych wtrąceń, które nijak mają się do całej historii. Jeśli chodzi o bohaterów byli dla mnie jacyś tacy nijacy. • Książka, a raczej historia w niej opisana mnie nudziła, magii świąt w niej również nie poczułam i nie poczułabym jej czytając w święta również. • Końcówka całkowicie mnie rozczarowała. Cała historia ucięta w kilku zdaniach. • Jak dla mnie książka nic nie wnosząca, do przeczytania i szybkiego zapomnienia.Spodziewałam się cudownej historii miłosnej, owianej magią świąt Bożego Narodzenia, a dostałam nudną, niewiarygodną bajkę przepelnioną absurdalnymi zbiegami okoliczności. • Nie będę wam jej ani polecać ani odradzać. Być może znajdą się osoby, którym styl oraz opowiedziana przez autorkę historia przypadnie do gustu.
  • Książka bardzi przyjman i łatwa. Wprowadza w atmosferę Swiat Bożego Nardzenia. Opowiada piękną historie dwójki młodych ludzi,którzy id kilka lat nie mogą się spotkać przez nie zrozumienie. Kończy wie happy endem ,jest wzruszająca, jednak jest bardzo nie prawdopodobna w realnym życiu. Czytając można się bardzo wczuć w atmosferę Swiat .
  • Wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia? Taką, która w ciągu kilku chwil zwala z nóg i trwa przez całe życie? Takie uczucie pojawiło się, kiedy Tekla i Gaspar spotkali się po raz pierwszy- kilka godzin wystarczyło im aby zdobyć pewność odnośnie łączącego ich uczucia. Niestety potem los ich rodzielił. Co roku jednak próbują spotkać się ponownie, w umówionym miejscu, w Wigilię....od 38 lat. • Historię tę odkrywa Zuzanna, kiedy rozpoczyna pracę w Biurze Przesyłek Niedoręczonych tuż przed świętami. Dzieje się tak ponieważ od wielu lat dwoje kochanków próbuje korespondować ze sobą, wpisując ciągle zły adres. Ich listy są skrzętnie przechowywane w granatowym pudełku przez uroczą staruszkę, panią Maję, ponieważ udaje się je rozpoznać po char­akte­ryst­yczn­ej papeterii 😍 • Historia ma też kilka pobocznych wątków- historię pisarza, który tworzy bajkę specjalnie dla ciężko chorego Michałka. List z dziełem jednak zawiera błąd w adresie i trafia do Biura, gdzie pani Maja postanawia odnaleźć adresata. Mamy też historię ziołolecznictwa, czy trudnych kontaktów sąsiedzkich 😉 • Książka trochę cukierkowa, ale przyjemna w odbiorze 🙂 Jest miłość, nadzieja, wiara w dobro, humor, a zakończenia....a sami sprawdźcie 😉
1 2 3
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
irena.rosolowska
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo