Kiedy wszystko się zmienia

Tytuł oryginalny:
Changing forever
Autor:
Lisa De Jong
Tłumacz:
Katarzyna Agnieszka Dyrek ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Filia (2016-2017)
Mira (2005)
Wydane w seriach:
Rains
ISBN:
978-83-8075-159-0, 978-83-8075-195-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.2 (6 głosów)

Nieustannie pozwalałam, by przeszłość determinowała moją przyszłość. Ale nie zamierzam się więcej poddawać. Drake’a Chambersa cechuje tak wielka arogancja, jak mnie upór. Jest gwiazdą boiska, rozgrywającym w studenckiej drużynie futbolowej znanym w całym kraju. Myślałam, że jest taki jak wszyscy... Że to chłopak, którego powinna omijać z daleka każda dziewczyna. Odkryłam jednak, że na jego barkach spoczywa nie tylko ciężar prowadzenia drużyny. Drake wyznał mi swoje uczucia z nadzieją, że i ja od dawna coś do niego czuję. Sądziłam, że odnaleźliśmy szczęście, jednak przeszłość zawsze znajdzie sposób, by wpłynąć na teraźniejszość. Z jedną decyzją wszystko może się zmienić... już na zawsze.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Druga książka z serii "Rains". Tym razem na pierwszym planie są losy nowej współlokatorki Kate - spokojnej dziewczyny Emery, która musi zdobyć stypendium, żeby utrzymać się na studiach. • "Kiedy wszystko się zmienia"? W momencie, kiedy Emery poznaje lokalną gwiazdę futbolu, za którym szaleją wszystkie studentki - Dreak'a. Chłopaka, który jest wyjątkowo pewny siebie i na pewno nie szuka stałego związku. Czy snob, którego zgrywa chłopak rzeczywiście myśli tylko o sobie? Jak się okazuje jest również bardzo skryty, a na swoich barkach nosi większy ciężar niż tylko zwycięstwo swojej drużyny. • Książka jest świetną propozycją dla nastolatek, ukazującą jak chwile zapomnienia i brak umiejętności rozmowy mogą wpłynąć na nasze życie i je prze­wart­ości­ować­. Dla starszych czytelników - trochę takie "czytadełko", ale warto sięgnąć po kolejną część serii.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Lisa De Jong
Tłumaczenie:Katarzyna Agnieszka Dyrek Krzysztof Puławski
Wydawcy:Wydawnictwo Filia (2016-2017) Mira (2005)
Serie wydawnicze:Rains
ISBN:978-83-8075-159-0 978-83-8075-195-8
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo