Przed i po

Tytuł oryginalny:
Avant apres
Autorzy:
Anne-Margot Ramstein
Matthias Arégui
Wydawca:
Wydawnictwo Format (2016)
ISBN:
978-83-61488-14-9, 978-83-61488-149
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
4.0

Ta książka to forma gry, zabawy z wyobraźnią. Głównym bohaterem jest czas, a właściwie zmiana, jaką czas ze sobą niesie. Każda para ilustracji przedstawia ten sam przedmiot, zdarzenie czy istotę, ale w dwóch odsłonach, oddalonych od siebie w czasie. W ilustracjach skrywają się historie – my mamy je odkryć i o nich opowiedzieć, posługując się wyobraźnią i słowami, jakie podsuną nam obrazy. W książce nie ma słów, autorzy oddali głos czytelnikowi. To on właściwie jest autorem. Luźna konstrukcja książki pozwala wędrować nam po niej swobodnie, przerzucać strony losowo, aż dojdziemy do końca i znów zaczniemy od początku. Za kontrastowy graficzny wszechświat przedstawiony w tej książce autorzy zostali nagrodzeni „ilustratorskim Oskarem”, czyli nagrodą Bologna Ragazzi Award w 2016 roku.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świetnie opracowana książka wprowadzająca w świat roślin i zwierząt najmłodsze - 3-4 letnie już dzieci. Gorąco polecam rodzicom lubiącym spędzać czas razem z dzieckiem w sposób konstruktywny i pożyteczny, dobrze się przy tym bawiąc.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo