Chcieć mniej:

minimalizm w praktyce

Autor:
Katarzyna Kędzierska
Wydawcy:
Znak Litera Nova (2016-2020)
Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2016-2020)
Znak Literanova (2016)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
ISBN:
978-83-240-3652-3, 978-83-240-7209-5
Autotagi:
druk
książki
podręczniki
poradniki
4.1 (9 głosów)

Nowe, poszerzone wydanie najlepiej sprzedającej się polskiej książki o minimalizmieMNIEJ przedmiotów to WIĘCEJ wolności.MNIEJ zakupów to WIĘCEJ czystego powietrza na naszej PLANECIE.MNIEJ rzeczy to WIĘCEJ spokoju i radości z tego, co już masz.MNIEJ toksycznych relacji to WIĘCEJ czasu dla siebie i najbliższych.Czy wiesz, że na kolejną bluzkę z wyprzedaży musisz pracować nawet kilka godzin? A przecież naukowcy udowodnili, że gromadzenie rzeczy, kupowanie "w nagrodę za ciężki dzień" nie uszczęśliwia nikogo na dłużej. Na dodatek nasze niepotrzebne zakupy nakręcają produkcję i zagrażają życiu na Ziemi.Poznaj zaskakująco prosty i konkretny pomysł, jak pozbycia się tego, co Cię przytłacza. Zacznij od drobnych zmian, małych bastionów chaosu: szafki z przyprawami, szuflady z biżuterią...W książce znajdziesz łatwy do wdrożenia 21-dniowy plan zmiany nawyków, a dodatkowo szczegółową listę kolejnych działań oraz spis miejsc, do których oddasz zbędne rzeczy.Przekonaj się, że mniej znaczy więcej. Podejmij wyzwanie minimalizmu! Katarzyna Kędzierska to autorka największego w Polsce bloga o minimalizmie Simplicite.pl i projektu SzafaMinimalistki.pl, prawniczka, praktyk biznesu. Jej przemyślany, przyjazny przewodnik po sztuce prostego życia jest wynikiem wieloletnich doświadczeń i poszukiwań.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka dobra na start przygody z minimalizmem. Polecam.
  • Niestety książka mocno rozczarowała. Mało praktycznej wiedzy. Autorka skupia się głownie na psychologii minimalizmu tj 90%, a tylko 10% książki to wiedza praktyczna. Jak dla mnie to była strata czasu, męczyłem się czytając tą książkę.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo