Urodzeni, by przegrać

Autor:
Iga Wiśniewska
Wyd. w latach:
2016 - 2017
Wydane w seriach:
Wiśniewska, Iga
ISBN:
978-83-65521-00-2, 978-83-65676-16-0
83-65521-00-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (5 głosów)

Mieli się już nigdy nie spotkać. Los jednak chciał inaczej

Diana – ukrywa tajemnicę, która nie pozwala jej żyć normalnie. Pięć lat temu przez jej nieuwagę wydarzyła się tragedia. Odtrącona przez rodziców wyjechała na studia do innego miasta, nie potrafi jednak zapomnieć o przeszłości. Kiedyś najbardziej pragnęła przebaczenia. Teraz nie pragnie już niczego.

Karol – z wyglądu niegrzeczny chłopiec, wychowany „na złej ulicy”, student ekonomii i bokser.

Kiedyś, w innym życiu, Diana i Karol spotykali się. Nie traktowali tego poważnie, ale to, co ich rozdzieliło, było śmiertelnie poważne. Pięć lat później wpadają na siebie na studenckiej imprezie. Przypadek? Żadne z nich nie wierzy w przypadki. Szybko okazuje się, że stają się dla siebie bardzo ważni. Czy razem uda im się zbudować wspólną przyszłość? Bez względu na wszystko…

Niezwykła opowieść o młodych ludziach, którzy zdążyli już poznać gorzki i słodki smak życia, oraz o ich walce o szczęście.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Diana i Karol, byli chwile para, gdy ona miala 15 lat, on 3 lata starszy. Ona dziewczyna z dobrego domu, corka uznanego chirurga, on z patologicznej rodziny, z takiej dzielnicy, z ktorej wiekszosc laduje za kratkami. Jednak tragedia, ktora sie zdarzyla konczy ich mlodzienczy zwiazek. • Po 5 latach nagle wpadaja na siebie na studenckiej imprezie nie spodziewali sie, ze kiedys jeszcze sie spotkaja. Karol od pierwszego spojrzenia jest nia zauroczony i chce kontynuowac stara znajomosc jednak Diana nie szuka chlopaka ale przyjaciela, wiec chlopak postanawia dac jej to co chce i poczekac. Obydwoje maja za soba ciezke wspomnienia, ktore ich zblizaja do siebie. • W ksiazce do polowy jest opisane zwyczajne zycie studenckie, wyklady, wspollokatorzy, spotkania, jest spokojnie i nic sie nie dzieje jednak mimo to nie bylo nudno i nie moglam oderwac sie od czytania. • Obok Diany kreci sie kolega z roku, ktory koniecznie chce sie z nia umowic, do Karola odzywa sie jego byla dziewczyna i tutaj zaczynaja sie klopoty. • Koniec ksiazki slodko-gorzki, szczesliwe zakonczenie z tragicznymi w skutkach wydarzeniami, polecam przeczytac!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Urodzeni, by przegrać Cz.2
Autor:Iga Wiśniewska
Wydawcy:Zysk i Spółka Wydawnictwo Tadeusz Zysk Aldona Zysk (2016-2017) NASBI (2016) IBUK Libra (2016) Legimi (2016) ebookpoint BIBLIO (2016)
Serie wydawnicze:Wiśniewska, Iga
ISBN:978-83-65521-00-2 978-83-65676-16-0 83-65521-00-2
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo