Konsekwencje namiętności

Tytuł oryginalny:
Truth
Autor:
Aleatha Romig
Tłumacz:
Monika Wyrwas-Wiśniewska
Wydawcy:
Wydawnictwo Pascal (2016-2019)
Legimi (2016)
ISBN:
978-83-7642-677-8, 978-83-8103-356-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
2.0 (3 głosy)

Czy utracone zaufanie można odbudować? Podziwiał ją coraz bardziej. Wbrew oczekiwaniom, rozkwitała. Wciąż dostosowywała się do jego reguł. To jednak nie wystarczyło. Po kilkunastu miesiącach zamknięcia, Claire Nichols zostaje uwolniona. Przestaje być grzeczną dziewczynką i wprowadza nowe zasady gry. Jej jedynym celem jest zemsta na Anthonym Rawlingsie. Nieoczekiwanie w sprawę angażuje się także nowo poznany przyjaciel, Harry. Czy tylko przyjaciel? Anthony chce za wszelką cenę odzyskać miłość Claire. Kobieta musi zadać sobie pytanie - czy zemsta naprawdę ma sens? Co powinna wybrać - bezpieczną przystań w ramionach Harry’ego czy pełną emocji relację z byłym mężem? Czy i tym razem zwycięży namiętność?. [nota wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W niektórych momentach czułam się jakbym czytała bzdury z Zemsty Michalak. • Książka dno. • Główna bohaterka dowiaduje się, że jest w 7 tyg. ciąży. Jakież jest jej ogromne zdziwienie, bo współżyła 4 tyg. wcześniej, więc skąd 7 tygodniowa ciąża ? Ale przypomina sobie, że 7 tyg. temu miała sen, że kocha się ze swoim mężem i znów zdziwienie, że to wydarzyło się na jawie a nie we śnie.Mały spojlerek elemelek :) Do końca nie dowiadujemy się z jakiego powodu mąż wtrącił żonę do więzienia, brak odpowiedzi na milion pytań z pierwszej części, do tego dochodzi kolejny milion z drugiej. • Misz masz osób, wydarzeń, pomieszanie z poplątaniem. Dawno żadna książka mnie tak nie umęczyła i nie zirytowała. Nie polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo